14. detsember 2013 22:30

Sprindihooaja avaetapi Kiltsis võitis Aiko Aigro

Laupäeval algab kolmes võistlussarjas uus hooaeg

14. detsembril Kiltsi lennuvälja territooriumil peetud rahvasprindil saavutas neljarattaveoliste autode klassis võidu Aiko Aigro, kes alistas rivaalid kolmest sõiduvoorust kahes. Teises voorus oli parim Mait Pikkof.

4WD klassis osalenud üheksas võistlejast osutus parimaks Aiko Aigro. Mitsubishi Lanceril võistelnud mees jäi tulemusega kõigiti rahule. "Sõit läks enda jaoks positiivselt ja sain maksimaalse resultaadi," rõõmustas ta. "Rada oli vahva ja pidamise poolest mitmekülgne - sõita tuli ju betoonil, asfaldil, jääl ja kruusal. Sai kõvasti roolitud!"

"Esimene voor oli rahuldav," jätkas avavoorus rivaalidest jagu saanud Aiko Aigro. Teises sõiduvoorus edestas Mait Pikkof teda 2,16 sekundiga. "Sellega ma väga rahule ei jäänud. Sellest ka teine aeg. Aga viimases voorus sai Mait Pikkofiga korralik lahing peetud ja õnneks minu kasuks. Mait oli ka väljas käinud ja ega minulgi ilma väljasõidu ja spinnita see ei lõppenud. Sellegi poolest üllatas mind viimase vooru parim aeg! Igal juhul sai ilus algus uuele hooajale tehtud!"

Duell Aigro ja Pikkofi vahel oli ilmselt nauditav, kuid favoriitide varjus napsas teise koha hoopiski Marek Haiba. Subarul sõitnud mees oli avavoorus teine, teises voorus kolmas ning lõpetas otsustava sõidu taas teise kohaga. Nii oli esikolmiku järjestus järgmine: Aigro esimene, Haiba teine ja Pikkof kolmas. Esimesena jäi poodiumikohalt välja Helmet Palm.

Kiltsi rahvasprindiga said värskelt alguse 2014. aasta Lääne regiooni meistrivõistlused, Hepa Premia karikavõistlused ning SU klassi karikavõistlused. Et korralikud punktid varakult tabelisse saada, selleks oli Läänemaal starti tulnud 51 võistlejat üle Eesti. Kõige arvukamalt oli sõitjaid masinaklassis 2WD-S ning SU, kus kummaski startis 11 osalejat.

SU klassis teenis võidu välja Kalle Kruusma, kelle järel oli teine Egert Jakobi ning kolmas Sander Ilves. Kuna Lääne regiooni meistrisarjas antakse hooaja lõpul üle karikad ka Moskvich Liiga sõitjatele, oli startijaid selleski masinaklassis. Parima tulemusega lõpetas uue hooaja avaetapi hiidlane Martin Juhe, kes kindlustas esikoha juba esimese ja teise vooru võiduga. Tarmo Kikkatalo oli kokkuvõttes teine ning Ermo Jeedas kolmas.

Nagu SU klassis, jäi võidukarikas sedakorda Läänemaale ka klassis 2WD-S, kus võidu teenis välja Marko Kukuškin. Teise koha saavutas Jüri Jürisaar. Kolmanda kohaga lõpetas Igaühe Terviseklubi korraldatud rahvasprindi üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis saarlane Sander Sepp.

Kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis, kus osales 4 võistlejat, saavutas võidu Argo Kästik. Järgnesid Indrek Tuur ja Valdo Urb.

Naisi oli laupäeval võistlustules viis. Kindla võidu saavutas rivaalide ees Sirje Potisepp. Tiina Ehrbach oli teine ja Marin Aarn kolmas.

Kuni 18-aastaste noorte omavahelises mõõduvõtus osutus parimaks Hondal võistelnud Kaspar Kasari. Teise kohaga lõpetas võistluse Keiro Orgus, kolmas oli Lauri Peegel.