01. juuni 2013 17:41

Lääne-Eestis võitsid Aiko Aigro ja Marko Koosa

Moskvich Liiga karikavõistlused jätkuvad Läänemaal

Aava pakub rahvarallil konkurentsi SU klassis

1. juunil Lääne-Eesti ralliga paralleelselt peetud Tiki Treiler Lääne-Eesti rahvarallil saavutasid esikoha Mitsubishil kihutanud Lõuna-Eesti mehed Aiko Aigro ja Marko Koosa, kes võitsid viiest kavas olnud katsest kolm.

Sportralliga osalt samasugustel kiiruskatsetel viidi samaaegselt Igaühe Terviseklubi ja rally.ee autospordiajakirja kooostöös läbi kolme karikasarja arvestusse kuulunud Tiki Treiler Lääne-Eesti rahvaralli, kus üldvõidu saavutasid favoriitidena rajale läinud Aiko Aigro - Marko Koosa (Mitsubishi Lancer Evo 6).

"Lääne-Eestis läksin seda püüdma, mida tahtsin. Ja sain selle kätte ka," rõõmustas Aiko Aigro. "Eesmärk oli sõita maksimaalse resultaadi peale. Selle saime suhteliselt lihtsalt kätte. Esimesed kaks katset sõitsime enam-vähem hooga ja siis enam ei pidanudki pingutama, lihtsalt tuli õnneks. Tehnika pidas hästi vastu. Suur aitäh auto ehitajale, ES Racingule. Enne Lääne-Eesti rahvarallit oli iga võistlus mingi jama autoga, et tehniliste probleemide tõttu jäi palju saavutamata."

Aastase pausi järel Läänemaa teedel peetud rahvaralli lõpetasid üldarvestuse teise kohaga mullused võitjad Are Uurimäe - Tanel Paut (Subaru Impreza STI). Absoluuatrvestuse ja 4WD klassi kolmanda tulemuse said kirja Kalev Konsap - Risto Kippasto (Subaru Impreza STI).

Klassis 1800+ jõudsid klassivõiduni Hondal võistelnud Sander Siniorg - Annika Arnek (Honda Civic Type-R), kes üldises pingereas olid neljandad. Teise tulemusega lõpetasid võistluse selles klassis läänlased Marko Kukuškin - Delvis Tõkke (BMW 320i), kelle edu kolmandaks platseerunud võistluspaari Taivo Rooger - Argo Sepp (VW Golf GTI) ees oli viie katse kokkuvõttes vaid 0,1 sekundit.

Arvestusklassis 1800 osutusid võitjaiks Silver Sõmer - Marko Heinoja (Honda Civic). Neist 3,9 sekundi kaugusele jäid Janno Õis - Freddy Tōnutare (Honda Civic), kellele kuulus klassis teine koht. Kolmandad olid kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses Indrek Tuur - Urmas Ivanov (VW Golf).

Naiste arvestusklassis kuulus võit ekipaažile Sirje Potisepp - Terko Jakobson (Honda Civic). Kolme sekka mahtusid kokkuvõttes veel Tiina Ehrbach - Nele Jalakas (VW Golf) ning Aira Lepp - Ain Lepp (Nissan Sunny).

Kuni 18-aastaste noorte mõõduvõtus said rohkem kui minutilise eduga rivaalidest jagu Kaspar Kasari - Enn Kasari (Honda Civic). Teise koha karikad teenisid J18 klassis välja Kenert Saar - Marvo Kalmus (Mitsubishi Colt). Kolmanda tulemusega lõpetasid Tiki Treiler Lääne-Eesti ralli noorte masinaklassis Kaspar Kaasan - Kaido Kaasan (Opel Astra).

SU klassis võitsid rahvaralli poole minutilise eduga lähimate rivaalide ees Rainer Meus - Elari Jallajas (VAZ 2105). Pjedestaalile pääsesid ka Raul Aava - Kristjan Peegel (VAZ 2107) ja Sander Ilves - Tõnis Avila (VAZ 21063).

Moskvitši-meeste omavahelises mõõduvõtus osutusid parimaks Tarmo Kikkatalo - Einar Mets (AZLK 2140). Teise koha saavutasid ML klassis Heigo Tinno - Verko Nõmme (IZ 412) ning kolmanda Timo Pipar - Tanel Pipar (AZLK 2140).

Tiki Treiler Lääne-Eesti rahvarallit alustas Linnamäelt ühtekokku 58 võistluspaari, neist katkestas ralli tehnilistel põhjustel neli.