26. august 2013 2:03
Super 1600 klassi start. Foto: Henri Kalmist

Misso etapil selgusid mitmes klassis tänavused meistrid

Missos toimunud Eesti rallikrossi meistrivõistluste seitsmendal etapil võidutsesid kolmes klassis esimest korda uued mehed: Super Car klassis Ranno Bundsen, Touring Car klassis Andrus Karu ja junior 1600 klassis Mihkel Varul.

Hommikul oli teada, Super Car klassis selgub uus etapivõitja, sest Otto Täht ja juba meistriks tulnud Sten Oja puudusid. Väga head kiirust näitasid hommikust saati Ranno Bundsen, Mait Pikkof ning Andri Õun. Kahjuks pidi Pikkof mootoririkke tõttu katkestama juba ajasõidus. Võidu saavutas Ranno Bundsen Andri Õuna ja Oliver Obergi ees.

"Ootasin kõva lahingut Maiduga, kuid temal tekkisid mootoriga probleemid. Muidugi näitas Andri ka väga head kiirust ja oli arvestatav konkurent," rääkis Bundsen. "Finaalis juhtus naljakas asi, siduripedaal vajus pärast starti põhja ja jäigi sinna. Käiku tuli vahetada seega ilma sidurita, mis tegi asja veidi raskemaks, kuid muidu võib ikka väga rahul olla," lisas etapivõiduga punktitabelis teisele kohale tõusnud valgalane.

Super 1600 klassis võidutses möödunud hooaja meister Janno Ligur. Škoda Fabial võistelnud noormees võitis kaks eelsõitu ja kindlustas sellega koha A-finaali esireast. Alles viiendalt kohalt startinud Andre Kurg oli enamuse finaalsõidust kolmandal positsioonil, kuid viimastel meetritel möödus kogu päeva teist kohta hoidnud Jānis Baumanisest ning edestas teda 0,4 sekundiga. Mitteametlikult selgus ka tiitel – nimelt pidi Arvo Kask teenima vaid ühe punkti, et see saada. Viies koht selle ka tagas.

Touring Car klassi väga põnevas finaalsõidus võidutses esimest korda Andrus Karu, edestades napilt senini kõik kuus etappi võitnud Kalmer Vahti ning debütant Rauno Rapput. Vaht kindlustas aga teist aastat järjest meistritiitli.

Vaid noorteklassis junior 1600 on veel tiitel välja andmata. Eile võitis selle alles oma kolmandat võistlust teinud Mihkel Varul, Casper Eeriksoni ja Mart Tikkerbäri ees.

Hooaja viimane Olerex Eesti meistrivõistluste rallikrossi etapp toimub 7. septembril Kulbilohu krossirajal, kuhu tuleb võistlema ka kahekordne super 1600 klassi Euroopa meister Andreas Bakkerud. Norralase näol on tegemist praeguse aja ühe parima rallikrossisõitjaga, kes momendil Euroopa meistrisarjas hoidmas neljandat kohta Super Car arvestuses, edestades näiteks selliseid kuulsusi nagu Petter Solberg ja Tanner Foust.