04. märts 2013 2:15
Klasside N4, S2000 ja R4 arvestuses võitis Rokas Kvaraciejus. Foto: Rando Aav

Balti taliralli karikavõistlustel domineerisid leedulased

Kolmest etapist koosnenud Balti taliralli karikasarja arvestusse kuulusid võistlused Lätis, Leedus ja Eestis. Kahes grupis teenisid võidu välja leedulased, ühes jagasid esikohta eestlased ja poolakad.

Hooaeg algas jaanuaris Utena ümbruses peetud võistlusega, jätkus veebruaris Lõuna-Eesti teedel ja lõppes Lätis Gulbene regioonis sõidetud ralliga.

N4 grupis tulid võitjaiks leedulased Rokas Kvaraciejus - Marius Samuolis (Mitsubishi Lancer Evo 10). Teise koha saavutasid leedulannad Joana Survilaite - Vesta Surviliene (Mitsubishi Lancer Evo 9). Kohad kolmandast viiendani jagasid Leedu rallipaarid Deividas Jocius - Kastytis Torrau (Mitsubishi Lancer Evo 9) ja Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer Evo 10) ning eestlased Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Grupis R2, kuhu kuulusid klasside A6, A5, N3, N2, N1, R2, R1 ja rahvuslike rühmade 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveolised autod, jagasid esimest-teist kohta eestlased ja poolakad. Leedus sõidetud etapilt teenisid selles arvestuses ainsad punktid Tomasz Kasperczuk - Danian Syty (Škoda Fabia) ja Võrumaa talverallilt said sama punktiskoori Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2). Kuna osalejaid selles arvestuses rohkem ei olnud ning kumbki ekipaaž osales vaid ühel etapil, läks võit Balti talveralli juhendit uskudes jagamisele.

Kõige tihedama konkurentsiga grupis R3 teenisid parimad kohad välja vaid leedulased. Võitsid Mantvydas Repšys - Aurelijus Tenys (Honda Civic Type-R). Teise kohaga lõpetasid hooaja Ignas Taletavičius - Donatas Palepšaitis (Renault Clio Sport) ja kolmandad olid Gintautas Šlepikas - Audrius Pivoras (Honda Civic Type-R).