03. märts 2013 0:31

Reedel võeti õhtupimeduses mõõtu Simuna jäärajal

Reede õhtul toimus Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas võidusõit nimega "Simuna ööralli". Lumisel ja jäisel 3,6 kilomeetri pikkusel rajal võisteldi kuues masinaklassis.

Klassis 4WD, kus startis kokku 9 sõitjat, alistas konkurendid Mitsubishi Lanceril sõitnud Aiko Aigro. Lõuna-Eesti mees kindlustas sõidu võidu Gert Aasmäe ees esimese ja teise vooru võiduga, mistõttu kolmandas voorus polnud tal enam vajadust rajale minna.

Täpselt samaga sai hakkama tagarattaveolise autode klassi võitja Mehis Kiiver, kel oli roolida Toyota MR2. Kolmandas voorus oli kiirem samuti Toyotal sõitnud Meelis Värva, kellele kuulus 10 võistlejaga arvestusklassis kokkuvõttes teine koht Heiki Kulli ees.

Esirattaveoliste autode klassis selgus võitja kaheksa mehe omavahelises konkurentsis. Esikoha saavutas Indrek Tuur Volkswagen Golfil. Järgnesid Indrek Tammel ja Vello Tiitus.

Võrdlemisi pingeliseks kujunes noorte sõit. Avavooru võitis Kasper Koosa Hondal, teises sõidus oli kiireim Sander Kukk Mitsubishil. Kolmanda vooru võitis Kukk 0,09 sekundilise eduga Koosa ees ja kindlustas endale seeläbi klassivõidu. Kolmandaks platseerus Dauri Demant.

Viie naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus osutus parimaks Liisi Tiitus. Teise tulemuse sai kirja Inger Tuur, kolmas oli Kati Nõuakas.

Sojuz klassis, kus oli startis 11 võistlejat, osutus üllatuslikult võitjaks Madis Lauri. Sagedamini jäärajavõistlustel kaasa teinud Rainer Meus oli teine ja Siim Hiieväli kolmas.