12. veebruar 2013 1:54

Läänemaa võistlussarjade neljas etapp peeti Virtsus

Läänemaa meistri- ja karikavõistluste eelviimane etapp peeti 10. veebruaril KR Racingu korraldusel Virtsu külje all merejääl. Lisaks tavapärastele masinaklassidele võeti seekord mõõtu ka ATV-del.

"Raja pikkus oli peaaegu 4 km ja oli päris mõnuga sõidetav rada. Algus oli kiire, siis tehnilist osa ja lõpp jälle kiire. Vahepeal oli ka veeloike, aga nendest sai mööda sõita," rääkis Läänemaa võistlussarjade eestvedaja Kalle Kruusma. "Korraldajate üllatuseks tuli kohale üle 80 võistleja, täpsemalt 88, kellest omakorda läänlasi 22. Võistlus oli päris pingeline lõpuni välja."

Alustati sõitudega mõni minut pärast kella 11. Kerget lörtsisadu ja tuult trotsides läksid esimesena rajale ATV-d. Sõidu võitis selles masinaklassis Kawasakit juhtinud Ragner Sildre.

Noorte arvestusklassis asus rajale kaheksa võistlejat. Etapivõidu saavutas Keven Serbin Seat Ibizal. Teise tulemuse sai kirja Kristian Pints Žigulil, kolmas oli Keiro Orgus Toyotal.

Naisi käis rajal 12. Võidu võttis Volkswagen Golfil sõitnud saarlanna Marin Aarn, kelle järel oli teine Piret Gilden ja kolmas Kätlin Vainu.

"Meeldivalt üllatav oli suur osalejate arv. Eriti tahaks kiita naisi, keda oli stardis 12. Tavaliselt otsi neid tikutulega taga," kommenteeris võistluse juht Kaido Saul.

4WD klassis tegi puhta töö Ranno Bundsen. Autol Mazda 323 võistelnud valgalasele järgnesid Edgar Jõgi Daihatsul ning Rainar Leibak Mazdal.

Esirattaveoliste autode klassis alistas konkurendid Volkswagen Golfi roolinud Taivo Rooger. Teise ja kolmanda koha saatuse otsustasid omavahel Marek Järlak ja Valmar Gilden. Teenisid nad kumbki kolme vooru peale võrdse arvu punkte ning määravaks sai väljasõidetud aeg.

Kõigil neljal etapil oma vana Saabiga osalenud Pärnumaa mees Valdo Urb pidi taaskord napilt poodiumilt välja jääma. Seekord kuulus talle viies koht Eero Labotkini järel.

Tagaveoliste autode klassis andsid tõsise lahingu Žiguliga sõitnud läänlased Jüri Hinsberg ja Siim Hiieväli BMW-meestele, saavutades vastavalt kolmanda ja viienda koha. Etapivõidu teenis välja Herki Ilves, teine oli Reigo Kleemann.

Vahest kõige pingelisem võidusõit käis seekord SU klassis, kus pärast kolmandat vooru oli kolmel kiiremal võistlejal võrdselt 4 punkti. Paremusjärjestus selgitati kiirema väljasõidetud aja järgi. Võit kuulus Siim Hiievälile Sander Ilvese ja Kristian Pintsi ees.

Võistluspäeva lõpetasid 2WD sport klassi võistlejad, kel tuli oma oskused maksma panna pimedas. Piikrehvidega autode klassis saavutas võidu Ennor Lugna (BMW M3), teine oli Timmu Kõrge (Lada VFTS) ja kolmas Kristian Pints (Lada VFTS).