06. oktoober 2012 23:23

Esimese Virumaa rahvaralli võitsid Aigro ja Koosa

Laupäeval sõidetakse Virumaal esmakordselt rahvarallit

6. oktoobril sõidetud Grossi Toidukaubad Virumaa rahvarallil saavutasid üldvõidu avakatsest alates sõitu juhtima asunud Aiko Aigro ja Marko Koosa. 18,9 sekundiga jäid neile alla Are Uurimäe - Tanel Paut.

MTÜ Rallistar korraldatud rahvarallil oli kavas kokku kuus lisakatset. Alates esimesest kiiruskatsest asusid sõitu juhtima Aiko Aigro - Marko Koosa (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes suutsid oma edu ralli lõpus ka võiduks vormistada. Tõenäoliselt oli neil meestel lisaks oskustele seekord ka rivaalidest rohkem õnne, sest teise tulemuse kirja saanud Are Uurimäe - Tanel Paut (Subaru Impreza) käisid kraavis ning pääsesid sealt üsna napilt tulema. Pikalt istusid seevastu kraavis Elvis Pukk - Kristjan Peegel (Subaru Impreza STi) ja Alar Mitt - Erik Roosimägi (Mitsubishi Lancer Evo 10). Ka võistluspaaril Markus Morel - Oliver Peebo (Subaru Impreza) ei sujunud sõit viperusteta ning polnud palju puudu, et nende auto oleks kummuli paiskunud.

Ebaõnne oli seekord paljudel 4WD klassi võistlejail. Gert Aasmäe - Teele Sepp (Mitsubishi Lancer Evo 6) keerasid auto katusele. Jaan Tammor - Martin Vihmann (Mitsubishi Lancer Evo 9) pidid sõidu pooleli jätma pärast teist kiiruskatset turbo purunemise tõttu. Samasugune tehniline probleem turboga vaevas ka Rain Rannala - Simmo Nestori Mitsubishit.

Lõppkokkuvõttes kümnendaks platseerunud Rannala kommenteeris: "Turbo purunemise järel otsustasime "vabalthingavana" läbi veereda, et saada mõnedki punktid. Sõita saime ainult siis ühe kiirusliku katse ja ühe täpsuslõigu, teise kiirusliku teisel poolel kiilus turbo kinni ja rohkem autol jõudu polnud. Muidu oli tempo hea ja tunne hea ning oleksime võinud võidu eest võidelda, aga kahjuks "oleksid" ei loe ning tehnikaspordis võib kõike ette tulla. Võitlesime kuni kolmanda katse pooleni esikoha eest!"

Katkestas äsjase ralli erinevate probleemide tõttu kokku 25 autot. Noorte arvestusklassi sõitjaist ei jõudnud finišisse viis meeskonda. Võitjaiks tulid J18 klassis Sander Siniorg - Cristen Laos (Honda Civic Type-R), kes üldises pingereas olid viiendad. Pjedestaali madalamad astmed hõivasid selles masinaklassis saarlased Karmo Salong - Janek Salong (Nissan Sunny) ning Lauri Peegel - Hillar Peegel (Honda Civic Type-R).

Üle 1,6-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode klassis alistas konkurendid koos Delvis Tõkkega võistelnud Marko Kukuškin. Autol BMW 320i kihutanud Läänemaa mehed jäid absoluutvõitjaist minuti ja 50 sekundi kaugusele - kokkuvõttes kuulus neile üldarvestuse seitsmes koht. Imre Vanik - Janek Ojala (Nissan Sunny) olid 2WD-S klassis teised ja Eero Brecher - Harri Jōessar (Volkswagen Golf) kolmandad.

Masinaklassis 2WD-V, kus startis 12 autot, said rivaalidest jagu Karel Tölp - Priit Guljajev. Honda Civicul võistelnud mehed lõpetasid Grossi Toidukaubad Virumaa rahvaralli üldarvestuse kaheksanda kohaga. Teise tulemuse said selles klassis kirja Gert-Kaupo Kähr - Jan Pantalon (Honda Civic) ning kolmanda Neeme-Lennart Tullus - Margus Uusoja (Toyota Corolla).

Naisvõistlejaid oli seekord stardis 8, kellest finišisse jõudis 6. Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikasarja arvestuses teenisid maksimumpunktid seekordselt etapilt Sirje Potisepp - Terko Jakobson (Honda Civic). 19,9 sekundi kaugusele jäid klassivõitjaist teise koha välja teeninud Liisi Tiitus - Vaido Tali (Honda Civic Type-R). Kolmandad olid Aira Lepp - Aneta Lepp (Nissan Sunny).

Klassis SU saavutasid esikoha Kalle Kruusma - Tajo Truuver (VAZ 2107). Vaid 4,6 sekundi kaugusele jäid neist kokkuvõttes Vahur Kellamov - Martin Seljamäe (VAZ 2105). SU arvestuses kolmanda koha välja teeninud Rein Raat - Janno Jürisson (VAZ 21013) jäid klassivõitjaist 46,1 sekundi kaugusele.

Rohkem, kui konkurentidel, oli seekord kaalul mossemeestel - kuulus laupäevane rahvaralli ju lisaks Moskvich Liiga karikasarja arvestusse. Alustas sõitu ML klassis 10 autot, neist finišeeris 8. Kõige nobedamalt ja täpsemalt suutsid katsed läbida Martin Juhe - Rain Juhe (IZ 2715). Teise kohaga pidid leppima Urmas Roos - Reigo Prosso (AZLK 2140). Kolmanda koha punktid teenisid Argo Nurs - Allan Liister (AZLK 2140).