30. september 2012 8:50

Addinol - Martna rahvasprindil võidutses Aiko Aigro

Martna rahvasprindil läheb esimesena rajale Aiko Aigro

Lääne regiooni meistrisarja viimane etapp sel laupäeval

29. septembril peeti Läänemaal Addinol Martna rahvasprint. Libedal ja võrdlemisi kiirel rajal pani enda sõiduoskuse seitsmes masinaklassis proovile ühtekokku 44 võistlejat.

Klassis 4WD saavutas võidu Aiko Aigro (Mitsubishi Lancer Evo 6). Teise tulemuse sai kirja Markus Morel (Subaru Impreza) ja kolmas oli Mait Pikkof (Mitsubishi Lancer Evo 9).

2,7 km pikkuse võistlustrassi läbis Moskvich Liiga arvestusklassi sõitjaist kõigis kolmes voorus vähima ajaga Heigo Tinno (IZ 2715), kindlustades endale seeläbi klassivõidu Ermo Jeedase (IZ 2715) ja Urmas Roosi (AZLK 2140) ees.

SU klassis osutus võitjaks Madis Kruusma (VAZ 2105). Napilt pidi poja paremust tunnistama sõidu teise kohaga lõpetanud Kalle Kruusma (VAZ 21073). Kolmas oli Stern Ilves (IZ 412 IE).

Kõige suurema osavõtjate arvuga klassis 2WD-S võidutses Sander Siniorg (Honda Civic Type-R), kes tänavusel hooajal varasemad võistlused teinud edukalt kaasa kuni 18-aastaste masinaklassis. Teise tulemuse sai Martna rahvasprindilt kirja Taivo Rooger (Volkswagen Golf), kolmas oli Enn Sups (Honda Civic).

Nn väikeste masinaklassis alistas konkurendid Rait Kirs (Honda Civic CRX). Meelis Marmor (Honda Civic Type-R) oli teine ning Kaino Traumann (Honda Civic) kolmas.

Naisvõistlejatest osutus Martnas kiireimaks Sirje Potisepp (Honda Civic VTi). Margit Mäekivi (Honda Civic Type-R) oli teine ja Marin Aarn (Volkswagen Golf) kolmas.

Kuni 18-aastaste masinaklassis võidutsesid Läänemaal peetud rahvasprindil saarlased. Esikoht kuulus Karmo Salongile (Nissan Sunny) ja teise tulemusega lõpetas võistluse Lauri Peegel (Honda Civic Type-R). Kolmas oli Karl Martin Volver (Honda Civic CRX).