Läänemaa rahvaralli võitjaid kannustas võidujanu

Läänemaa rahvarallil osaleb üle 70 võistluspaari

Rannala asub Läänemaa rahvarallil mullust võitu kaitsma

Augusti keskel toimub Läänemaal rahvaralli

Mittetulundusühingu Kiired ja Õlised Selts eestvõttel peeti laupäeval Risti vallas järjekordne Läänemaa rahvaralli. Piirsalust startis ühtekokku 73 autot, neist finišeeris 60.

Läänemaa rahvarallil saavutasid üldvõidu Rain Rannala - Simmo Nestor (Mitsubishi Lancer Evo 9). 4WD klassis esikoha saavutanud tallinlaste edu teise tulemuse kirja saanud Aiko Aigro - Marko Koosa (Mitsubishi Lancer Evo 6) ees oli kokkuvõttes 18,9 sekundit. Absoluutarvestuse ja 4WD klassi kolmanda kohaga lõpetasid ralli Are Uurimäe - Tanel Paut (Subaru Impreza).

Väga hea tulemusega lõpetasid võistluse noorteklassis võistelnud Sander Siniorg - Cristen Laos (Honda Civic Type-R). Kuigi üldvõitjaile jäi noorteklassis võidu saavutanud ekipaaž alla 2 minuti ja 28,1 sekundiga, olid nad kaherattaveoliste autode üldises pingereas esimesed, mahtudes seejuures kümne kiirema võistluspaari sekka.

Kuni 18-aastaste noorte masinaklassis võiduni jõudnud favoriitide järel hõivasid poodiumi madalamad astmed Saaremaa sõitjad. Teise tulemuse said J18 klassis kirja Karmo Salong - Janek Salong (Nissan Sunny) ning kolmanda Sander Sepp - Ken Torn (Renault Clio).

Üle 1,6-liitrise mootori töömahuga kaherattaveoliste tänavasõiduautode arvestusklassis, kus oli kõige enam osalejaid, edestasid konkurente Enn Kasari - Tiit Soa (Honda Civic Type-R). Neist vaid 1,5 sekundi kaugusele jäid Robert Peetson - Martin Tomson (BMW 325i). Kolmanda tulemuse said 2WD-S klassis kirja Rene Uukareda - Tanel Hromenkov (BMW 325). Startis selles klassis 19 autot, neist finišeeris 13.

Nn väikeste klassis 2WD-V saavutasid sel hooajal Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikasarjas teise järjestikuse võidu Karel Tölp - Priit Guljajev (Honda Civic). Teise kohaga lõpetasid Piirsalu ümbruses sõidetud rahvaralli Gert-Kaupo Kähr - Jan Pantalon (Honda Civic), kolmandad olid Neeme-Lennart Tullus - Margus Uusoja (Toyota Corolla).

Naiste arvestusklassis oli oodata tulist duelli Sirje Potisepa ja noore saarlanna Marin Aarni vahel. Aarn tunnistas juba stardi eel, et loodabki eeskätt kogenumast konkurendist jagu saada. Läks siiski nii, et klassivõidu napsasid Sirje Potisepp -Terko Jakobson (Honda Civic) ning teise koha said esimesena rajale läinud Margit Mäekivi - Merilin Mäekivi (Honda Civic Type-R). Volkswagen Golfil sõitnud Marin Aarn - Allan Lopp platseerusid kolmandaks.

Moskvich Liiga arvestuse võistlejate vahel käis pingeline võidusõit viimaste meetriteni. Seejuures kaheksast alustanud autost jõudsid kõik lõpuni. Vähima ajaga läbisid kavas olnud 12 kiiruskatset Ermo Jeedas - Indrek Kirss (IZ 2715). Neist 2 sekundi kaugusele jäid Heigo Tinno - Verko Nõmme (IZ 2715), kellele omakorda 2,1 sekundi jagu kaotasid kokkuvõttes kolmandaks platseerunud Martin Juhe - Rain Juhe (IZ 2715).

SU klassis alustas võistlust 9 autot, neist lõpuni jõudis 6. Etapivõidu saavutasid selles masinaklassis Läänemaa võistlejad Kalle Kruusma - Tajo Truuver (VAZ 21073). Rainer Meus - Elari Jallajas (VAZ 21073) olid teised ning Vahur Kellamov - Martin Seljamäe (VAZ 2105) kolmandad. Ühtlasi naeratas SU klassi parimaile loosiõnn võistlusjärgsel autasustamisel, kus kõigi klassivõitjate vahel loositi välja Peugeot jalgrattad.