29. juuli 2012 5:53

Otepää rahvasprindil võidutses Rain Rannala

Oti Pubi Otepää rahvasprindil osaleb ligi 90 võistlejat

Juuli lõpul sõidetakse Otepää külje all rahvasprinti

Laupäeval Otepääl toimunud Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistluste neljandal etapil saavutas esikoha Rain Rannala, kellele see oli selles võistlussarjas teiseks järjestikuseks etapivõiduks.

12 võistlejaga 4WD klassis jõudis 28. juulil sõidetud Oti Pubi - Otepää rahvasprindil võiduni Rain Rannala, kes edestas konkurente kõigis kolmes sõiduvoorus. Mitsubishil võistelnud tallinlase järel sai teise tulemuse kirja Virumaa karikavõistluste liider Gert Aasmäe, kolmas oli Jaan Tammor. Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikasarja senine liider Aiko Aigro lõpetas kiirel 3,6 km pikkusel rajal peetud võistluse kuuenda kohaga.

Üle 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis alistas rivaalid autol BMW M3 võistelnud Andrek Põllumäe. Pjedestaalikohal lõpetasid äsjase sõidu 2WD-B klassis veel Enn Sups, kel oli roolida Honda Civic ning kolmandana Robert Peetson, autol BMW 325i. Kõik eelnimetatud võistlejad said kirja ka ühe vooru võidu.

Nn väikeste masinaklassis ehk kuni 1,6-liitrise mootori töömahuga kaherattaveoliste autode arvestuses sai konkurentidest taaskord jagu tabeliliider Karel Tölp, kelle edu rivaalide ees suurenes kummaski karikasarjas. Hondal kihutanud mees kindlustas sõidu võidu esimeses ja teises voorus teenitud parimate kohapunktidega. Teise tulemuse sai kirja Margo Kamla, kolmas oli Meelis Marmor. Osales selles masinaklassis kokku 10 meest, kellest 9 võistles Hondaga. Vaid viimaseks jäänud Andre Palu roolida oli Volkswagen Golf.

Naisvõistlejaist osutus sel korral võitjaks Hondal sõitnud Sirje Potisepp, kes vaid teises sõiduvoorus pidi tunnistama noorema konkurendi Marin Aarni paremust. Volkswageniga võistelnud Marin Aarn oli kokkuvõttes teine ning Hondal sõitnud Margit Mäekivi kolmas.

Noori käis sedakorda rajal 11. J18 klassi võidu võttis favoriit Sander Siniorg. Hondat roolinud kogenumast rivaalist koha võrra madalamale platseerus Karl Tarrend, kolmas oli saarlane Sander Sepp.

Nelja SU klassi võistleja omavahelises võistluses osutus parimaks Vahur Kellamov. Rainis Kallas oli teine, Rainer Meus kolmas ning Ladaga võistelnud konkurentidele Moskvitšiga konkurentsi pakkunud Silver Siivelt neljas.

Otepää rahvasprint kuulus ka Moskvich Liiga karikasarja arvestusse, mistõttu pakkus võistlusel silmailu ka 10 mossemeest. Alistamatuks osutus Urmas Roos, kes kindlustas etapivõidu juba enne kolmandat sõiduvooru. Teise tulemusega lõpetas võistluse Argo Nurs, kolmas oli Heigo tinno.

Klassis 2WD sport mahtusid esikolmikusse: Martin Kutser, Gert Ilves ja Roland Poom.