Georg Gross ja Raigo Mõlder võitsid Madona ralli

Lätis sõidetava Madona ralli avapäeval hukkus võistleja

Gross naaseb kaheksa kuu pikkuse pausi järel rajale

Siim Plangi istub Madona rallil Mitsubishi Lanceri rooli

Nädalavahetusel Lätis Madona ümbruses sõidetud Läti ja Eesti autoralli meistrivõistluste arvestusse kuulunud etapi võitsid Ford Focus WRC ralliautol võistelnud Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Laupäeval sõideti kokku kuus kiiruskatset. Päeva liidrikohal alustanud Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus WRC) ei loovutanud positsiooni kordagi käest ning võitsid ralli absoluutarvestuses N4 klassi kiiremate, Andis Neikšānsi ja Māris Jēkabsonsi (Mitsubishi Lancer Evo 10) ees veidi enam kui minutilise eduga.

"Saime ralli käigus iga katsega tunde paremaks ja sellega saab rahul olla. Viimased kaks katset olid väga libedad ja esimesena rajal olles ei hakanud liigseid riske võtma. Kuid oluline on see, et võit on käes," lausus Gross.

Kuna Neikšāns Eesti meistrivõistlustel N4 klassis ei osale, siis said selle klassi võidu Eesti arvestuses Jānis Vorobjovs ja Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo 10). Nad kaotasid klassivõitjaile 7,06 sekundit. Eesti arvestuses N4 klassis teiseks tulnud Siim Plangit - Marek Sarapuud (Mitsubishi Lancer Evo 10) edestasid lätlased aga 3,23 sekundiga. N4 klassi kolmanda koha said Egon Kaur - Erik Lepikson (Subaru Impreza).

"Üle mitme aasta esimene ralli kruusal neljaveolisega ja seekord uue autoga," märkis Plangi. "Seda arvestades tuleb tulemusega rahul olla. Samas saab öelda, et võtsime sõitu mõistusega, plaan oli vältida liigseid riske ja tulla finišisse."

Egon Kaur märkis, et sõit kulges suures plaanis ootuspäraselt: "Lõpp läks isegi paremini kui lootsime. Kokkuvõttes võib öelda, et vigu sai ikka tehtud, eelviimane katse oli aja poolest hea, kuid oma vigade tõttu jäi 10 sekundit rajale. Vaja neid kaheveolise harjumusi välja saada ja siis hakkab veel paremini tulema."

Egon Kaurile 3,6 sekundiga alla jäänud Sander Pärn kommenteeris: "Viimasel katsel päris nii ei tulnud nagu oleks tahtnud. Kokkuvõttes võib ralliga rahule jääda, ainult kahju, et Egon meist lõpus mööda sai."

Eesti meistrivõistluste esialgne seis klassis N4 pärast Madona rallit: Jānis Vorobjovs 43 p, Siim Plangi 38 p, Rainer Aus 28 p.

Kaherattaveoliste autode klassis A6/N3 said Eesti arvestuses etapivõidu Markus Abram - Jarmo Võsa (Honda Civic Type-R), kes võitsid omas arvestuses ka viimase punktikatse ja said selle eest juurde kolm lisapunkti. Teine koht klassis kuulus Kristo Subile ja Teele Sepale (Honda Civic Type-R), kes olid punktikatsel kolmandad ja said ühe lisapunkti. Kolmas koht kokkuvõttes kuulus Rainer Rohtmetsale ja Rivo Hellile (Citroen C2R2 Max), kes olid punktikatsel teised ja said selle eest kaks lisapunkti.

"Eesti klassivõidu ja viimase katse võidu saime kätte, kuid Läti R2 klassi võit läks kahjuks käest. Ilmselt sai auto mootor Talsi rallil haiget ja päeva teises pooles ei olnud autol enam jõudu, tegime mis suutsime, kuid Ralfs Sirmacist püüda ei õnnestunud," kommenteeris Abram.

Eesti meistrivõistluste esialgne seis klassis A6/N3: Markus Abram 55 p, Miko-Ove Niinemäe 21 p, Kristo Subi 19 p.

Rahvuslikus E-rühmas said kindla etapivõidu Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3), edestades teisele kohale tulnud Janne Korhoneni ja Juha Asikainenenit 40,53 sekundiga. Kolmas koht samas arvestuses kuulus Andrus Vahile ja Alo Ivaskile (BMW M3). Punktikatsel jagunesid E-rühmas kohad samamoodi nagu üldarvestuses.

Ago Ahu lausus: "See ralli oli tagaveolisele autole hea ralli, kiired katsed, meile sobisid väga hästi. Võib öelda, et sooritasime ralli hindele 5+. Väga rahul oleme!"

Eesti meistrivõistluste esialgne seis E-rühmas: Ago Ahu 56 p, Janne Korhonen 20 p, Janis Berkis 19 p.

Eesti meistrivõistluste tabeliseis absoluutarvestuses: Jānis Vorobjovs 120 p, Siim Plangi 115 p, Rainer Aus 100 p.