03. juuni 2012 21:31

Lääne-Eesti rahvaralli võitsid Are Uurimäe ja Tanel Paut

Teine etapp pingestas tabeliseisu Balti karikasarjas

2. juunil sõidetud Statoil Lazerway Lääne-Eesti rahvarallil saavutasid võidu Are Uurimäe - Tanel Paut, kes pidasid kuni seitsmenda kiiruskatseni tihedat duelli Rain Rannala ja Simmo Nestoriga.

Are Uurimäe ja Tanel Paut asusid liidrikohale juba avakatse järel. Nad suutsid oma positsiooni hoida, kuid katse-katselt kahandasid nendega vahet Rain Rannala ja Simmo Nestor. Kuuenda kiiruskatse järel lahutas esimesel ja teisel kohal asunud mehi 2,3 sekundit. Seitsmendal katsel tekkis liidritele kuklasse hinganud võistlejate Mitsubishil tehniline tõrge.

"Pärast esimest ringi oli üllatus suur, kui vaatasime, palju me Arele
kaotasime. Tema aegasid me enne võrrelda ei saanud ja vahe oli 10 sekundit ning see puhtalt kahe esimese katsega võetud. Kuna aga 5-6 katse legendi olime me teinud ülesõidu esimesel ringil ülesõidu ajal, siis teadsime, et sealt saame võtta maksimumi ning läksime võidu peale välja. Kahe katsega suutsime tagasi sõita 8 sekundit ning enne seitsmendat katset oli vahe kahanenud kahele. Kuid siis algasid seiklused," rääkis Rannala. "Kuuendal katsel lõhkusime rehvi ning ülesõidul suri auto mingil põhjusel välja ja käima ei läinud, siis otsustasime kohe rehvi ära vahetada. Rehv vahetatud ja auto käima saadud, suundusime järgmisele katsele, aga 200 meetrit enne AKP-d suri auto taas välja ja ei käivitunud ning meie sisenemise aeg juba möödus. Lõpuks kui käima saime, olime 2 minutit hiljaks jäänud, kuid starditsoonis taas sama jama, auto seiskus. Seal pikalt proovisime veel ning tüki aja pärast õnnestus. Eeldasime, et kindlasti saame siit mingi trahvi, kuid vähemalt sõidame lõpuni. Aga ka see ei õnnestunud, sest seitsmenda katse keskel suri auto taas välja. Kuna saime nii seisma jääda, et teisi ei takistanud, siis otsustasime, et nüüd on kõik. Muidu jääme veel kuskil kitsas kohas taas seisma ja nii läheks ka teiste ralli tuksi."

Are Uurimäe kommenteeris: "Sõitsime sisuliselt kuuenda katseni koos. Sinnani ei olnud probleeme. Kuid sarnaselt Rainile hakkas meiegi auto jukerdama. Kahel viimasel katsel kütusepump ei toiminud korralikult, ilmselt sai ka summuti kannatada."

Uurimäe sõnas, et jäi sõiduga rahule: "Minul suuri intsidente ei olnud ja olen rahul. Õnnestumine teeb rõõmu. Teistel oli sel korral veidi enam probleeme." Võidu võtmeks võis tema hinnangul pidada õnnestunud rehvivalikut. "Arvan, et määrav oli rehvivalik. Minul olid Raul Jeetsilt saadud lahtilõigatud rehvid. Need kasutatud rehvid töötasid hästi," märkis võitja. "Lisaks olen viimasel kuul palju sõitnud: Kehalas võistelnud, trenni teinud. Nädalavahetustel on saanud kruusal sõitmas käia. Resümeeriks, et edu taga on sagedased sõidud ja rehvivalik."

Kokkuvõttes edestasid Subaru Imprezaga võistelnud Are Uurimäe - Tanel Paut teise tulemuse kirja saanud võistluspaari Markus Morel - Oliver Peebo 22,5 sekundiga. Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmanda kohaga lõpetasid tänavuse hooaja teise rahvaralli Elvis Pukk - Kristjan Peegel, keda jäi võitjaist lahutama 23,9 sekundit.

On üsna harukordne, et üle pika aja võitlesid endile kolm parimat poodiumikohta välja Subaruga võistelnud rallipaarid.

Vihmamärgadel kruusateedel sõidetud rahvarallil näitas väga head kiirust noorteklassis osalenud Prorehv rallitiimi võistluspaar Sander Siniorg - Cristen Laos (Honda Civic Type-R). Nemad saavutasid koha kümne kiirema hulgas ning teenisid ühtlasi võidu klassis J18. Neist koha võrra eespool, üldarvestuse üheksandal kohal lõpetasid võistluse Rene Uukareda - Tanel Hromenkov (BMW 325), kes saavutasid võidu üle 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis.

Kuni 1600 kuupsentimeetrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis edestasid konkurente Karel Tölp - Priit Guljajev (Honda Civic). Naisteklassis teenisid võidu saarlannad Marin Aarn - Eliise Nõmm (Volkswagen Golf). Nõukogude päritolu kaherattaveolistel autodel võistelnud meestest osutusid edukaimaks Rainis Kallas - Marko Suuster (VAZ 2105). Moskvich Liiga arvestuses teenisid võidu Timo Pipar - Tanel Pipar (AZLK 2140).

Igaühe Terviseklubi korraldatatud Statoil Lazerway Lääne-Eesti rahvaralli oli Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste avaetapp, Balti rahvaralli karikavõistluste teine etapp ning Moskvich Liiga rallikarika esimene ja Moskvich Liiga suure karika kolmas etapp. Võistlusraja kogupikkus oli laupäevasel rahvarallil 150,51 km, sellest kaheksal kiiruskatsel läbiti 24,20 km. Rallit alustas Linnamäelt ühtekokku 75 autot, neist finišisse jõudis 60.