Kliki siia Kliki siia
Kas pooldad monorehvi nõuet Eesti autoralli meistrisarjas?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
rally.ee
20. mai 2012 7:45
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: Rando Aav

«See super 1600 on asfaldi peal ikka väga super!»

Sel hooajal võistleb Allan Popov Ford Fiestaga. 2004. aastal ehitatud 1,6-liitrise 218 hj mootoriga autoga tegi ta debüüdi Narva rallisprindil, kus saavutas super 2000 klassis esikoha.

"Auto on tehases ehitatud 2004. aastal. Sõitnud meie teada ühe MM-etapi 2005. aastal, pärast mida ostis selle ära Dakari sõitja Andis Dambis, et sellest pojale ehitada rallikrossiauto. Kuid tema pojal kadus järsku soov ära ja nii sõitiski Dambis selle autoga ise Läti meistrivõistluste etappe. Paar aastat sõitis, kuni pani auto garaaži hoiule," rääkis nüüd kõnealuse Fordiga võistlema asunud Allan Popov.

Miks Popov aga autovahetuse ette võttis? "Ütleks nii, et ei olnud õnnelik eelmise autoga. See pidev probleem pooltelgedega tüütas ära ausalt öeldes," tunnistas ta. "Kuivõrd see auto parem on, ei oska veel väga rääkida, aga vähemalt peaks loogiliselt siiski olema. Kui nendega sõideti JWRC-sarjas MM-etappidel, siis ma eeldan, et halb selline sõiduk olla ei saa."

Esimest korda pakkus Popov rivaalidele Fordiga konkurentsi tänavusel Narva rallisprindil, kus näiteks avavoorus suutis temast kiiremini võistlustrassi läbida vaid neljarattaveolisel Mitsubishil kihutanud mitmekordne rallimeister Margus Murakas. "Esimene voor läks üllatusena väga hästi," ütles Popov. "Ma ei uskunud, et püsivus teel võiks nii hea olla. See super 1600 on ikka asfaldi peal väga super! Esiteks on auto kaal minimaalne ja teelpüsivus uskumatult hea."

Popov sõnas, et väga palju ta enne Narva sprinti Fordiga kohaneda ei saanud, kokku õnnestus tal märtsis soetatud autoga treeninguil läbida poolsada kilomeetrit. "Kaks päeva enne Narva võistlust käisin Rapla kardirajal ja päev enne Tabasalu rajal."

Popov märkis, et võidusõitudeks valmistudes sai Fiestat natukene oma käe järgi kohendatud. "Me tegime natukene ümber tõesti. Nipet-näpet on alati teha, kui auto ostad. Ideaalset autot, millega kohe starti saaks, pole minu arvates olemas."

Nüüd kus edukas võistlus selja taga, milliseid sihte seab Allan Popov lähitulevikuks Ford Fiestaga? 18-aastane autosportlane ütles, et plaanib osaleda rallisprintidel ja E-Cup karikavõistlustel: "Nii, nagu aasta alguses plaan oli. Sekka mõni ralli ka. Näiteks Saaremaa."
Artikli juurde
08.01.2025
Rallihooaeg saab alguse sel nädalal toimuva Alūksne ralliga
Artikli juurde
13.01.2025
Gert-Kaupo Kähr plaanib tõestada, et kiireks sõiduks ei ole vaja kõige uuemat autot
Artikli juurde
10.01.2025
Avapäeva lõpetasid liidritena Mārtiņš Sesks ja Renārs Francis
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
24.11.2024
50 aastat: Tehumardi ralli juubeliüritus (0)
16.11.2024
Hiiumaa rahvaralli (0)
05.11.2024
Kehala rahvaralli 19.10.24 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
11.01.2025 21:23
Rally Aluksne 2025 video (2)
26.11.2024 13:58
Rally in Latvia (0)
17.10.2024 21:21
Saaremaa Rally 2024 (2)
29.09.2024 15:31
Samsonas Rally Utena 2024 (0)
15.09.2024 12:52
KEHALA KARIKAS 4. Etapp (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia