ASRT ridades võistlev Siim Plangi võib pääseda Mitsubishi rooli

Rainer Aus: Lootsin natuke paremat tulemust

Østberg valmistub Talsi ralliks sõidukogemust ammutades

Kaspar Koitla stardib Talsis teisena, Mads Østbergi järel

Raul Jeets: Talsi rallile läheme hea enesetundega

Mads Østbergi startimine lisab Talsi rallile põnevust

Läti autoralli meistri- ja karikavõistluste järjekordne etapp sõideti sel nädalavahetusel Talsi linna ümbruse kruusateedel. Võidukarikad teenisid endile välja Jānis Vorobjovs ja Guntars Zicāns.

Udusel ja kergelt vihmasel laupäeval kell 15 anti Talsis start järjekordsele autorallile, kus võistlustulle asus 70 ekipaaži. Võistlejaid oli üheksast riigist, sealhulgas Eestist.

Veel enne, kui Mads Østbergi ja Jonas Anderssoni Mitsubishi Lanceri mootorikattelt tõsteti stardikorralduseks Läti riigilipp, intervjueeriti stardipoodiumil rallimeistreid. Nii said kõnelda Vytautas Švedas, Jānis Vorobjovs, Kaspar Koitla, Andis Neikšāns, Mads Østberg ja Dmitri Tagirov. Lisaks tuli mitmel mehel oma käejäljed teha värskesse tsementi.

Esimesena läks rajale Mads Østberg, kes kinnitas rally.ee autospordiajakirjale, et kavatseb võidu nimel oma oskused maksma panna. "Võit on reaalne," sõnas ta stardi eel. Avakatsel neljanda aja saanud külalisvõistlejad pidid sõidu paraku teise katse teisel poolel auto käigukasti tõrke tõttu pooleli jätma.

Nii pidasid ralli algul omavahel duelli Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals ja ainsana WRC-autoga võistelnud Raimonds Kisiels - Arnis Ronis. N-rühma Mitsubishil sõitnud Neikšāns ja Dzirkals, kes asusid esimest korda liidrikohale pärast avakatset, võtsid juhtohjad endi kätesse taas neljanda kiiruskatse järel, edestades konkurente 1,7 sekundiga.

Avapäeva otsustava ehk viienda lisakatse lõppedes tõusid teisele kohale Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns, jäädes konkurentidest 1,67 sekundi kaugusele. Üle aastate taas paarisrajal peetud publikukatse võitsid aga Kaspar Koitla - Andres Ots, olles seal teise aja kirja saanud Vorobjovsist ja Zicānsist enam kui kolme sekundi jagu kiiremad. Päeva kokkuvõttes olid eestlased neljandal kohal, vahe liidritega 14,91 sekundit.

Kiiretel ja kohati vihma tõttu libedail kruusateedel sõidetud avapäeva lõppedes mahtusid eestlastest kümne kiirema sekka veel Sander Pärn - Ken Järveoja ning Rainer Aus - Rein Jõessar.

Kogu selle võistluspäeva ning ka järgneva, pakkus nauditavat vaatemängu ohutusautol sõitnud Ivars Vasaraudzis. Riialane ütles, et tal pole aimugi, mil uuesti võistlejana üles astub. "Talsis sõidan lõbu pärast," naeris Mitsubishit roolinud Vasaraudzis. Samuti ohutusautoga sõitnud Vineta Ervalde sõnul polnudki tee vihmale vaatamata esimesel päeval väga libe: "Neljandal katsel oli kitsas osa libedam, muidu oli täitsa hea."

Pühapäeval, mil võistlejail tuli läbida teine pool võistlusmaast, püsisid viimase katseni liidrikohal Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals. Ralli pikimal, 21,36 km pikkusel kiiruskatsel tegi aga Jānis Vorobjovs seda, mida sünnipäevakinki lootnud Andis Neikšāns ei oodanud. Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns võtsid katsevõidu 8,36 sekundilise eduga Kaspar Koitla ja Andres Otsa ees. 11,76 sekundit kaotust katsevõitjaile tähendas, et Neikšānsi 8,02-sekundiline edu oli sulanud ja tasuks kõigest teine koht.

Üldarvestuse ja N4 klassi kolmanda tulemusega lõpetasid Talsi ralli Kaspar Koitla - Andres Ots, keda jäi võitjaist lahutama 36,95 sekundit. Neljandad olid A-rühmas klassivõidu saavutanud Mārtiņš Svilis - Aivis Aizsilnieks. Avakatsel rehvi lõhkunud Sander Pärn - Ken Järveoja olid Talsi rallil teist aastat järjest viiendad. Rainer Aus - Rein Jõessar platseerusid üheksandale kohale.

Raul Jeetsi ja Andrus Toomi osaks jäi kaheteistkümnes koht. Mitsubishiga võistelnud tartlased tulemusega päris rahul ei olnud - kuigi auto jäi ühte tükki, kaotasid nad avapäeval ligi 40 sekundit sõiduvea tõttu. Jeets lausus finišis, et nad sõitsid ühe šikaani otseks, tegid seejärel ringi ja kulutasid seeläbi väärtuslikke sekundeid. "Teisel päeval ei olnud enam midagi püüda," märkis ta.

Kaks kohta madalamal positsioonil finišeerisid Roland Murakas - Kalle Adler. Eestlaste vahele, üldarvestuses 13. kohale mahutasid end rootslased Jocke Nyman - Bo Holmstrand. Nyman ütles ralli eel, et tema eesmärgiks on siht 10 hulgas: "Kehvem tulemus mind ei rahulda."

Klassis A+ Mitsubishiga võistelnud Allan Ilves - Meelis Orgla lõpetasid ralli 27. kohaga. Eestlastest viimasena said tulemuse kirja Priit Koik - Uku Heldna. 2WD klassis BMW-ga võistelnud mehed keerasid oma auto ühel katsel ka kummuli, kuid suutsid võistlust jätkata.

Katkestasid seekordse sõidu aga Siim Plangi - Marek Sarapuu, kelle Subaru mootor lakkas töötamast avakatsel. Raja äärde jäid ka Timmu Kõrge - Erki Pints, kes käigukasti probleemide tõttu teisele päevale ei startinud. Markus Abram - Jarmo Võsa katkestasid sõidu karteri purunemise tõttu. Rallit ei lõpetanud ka Rainer Rohtmets - Rivo Hell.