David Pelejero
05. august 2003 22:36

Alexandre Bengue võitis Montagne Noire ralli

Alexandre Bengue - Caroline Escudero. Foto: David PelejeroPrantsusmaa kolmas asfaldiralli meistrivõistluste etapp, Montagne Noire ralli, peeti 26.-27. juulil Mazametis. Trassi kogupikkus oli 361,70 km ning koosnes üheteistkümnest lisakatsest pikkusega 130,37 km. Startis 99 ekipaaži, millest lõpetas 69.

Sel aastal, nagu ka eelmisel, on Prantsusmaal kolm erinevat meistrivõistluste sarja: S1600 meistrivõistlused (sisaldab nii kruusa, kui asfaldietappe) ja klassikalise kruusa ning asfaldi meistrivõistlused, kus on kõik autod lubatud.

Montagne Noire ralli, mis toimus Lõuna-Prantsusmaal, mitte kaugel Tulose'st, oli hooaja kolmandaks etapiks. Eelmisel kahel etapil olid võitjateks kaks suurt favoriiti: Benoit Rousselot (Subaru Impreza) võitis Cour de France ralli ja Alexandre Bengue (Peugeot 206 WRC) võitis Vins de Maconi ralli. Esialgu pidi kolmandaks etapiks olema Limousin ralli, kuid see jäeti ära ja asendati Montagne Noire ralliga.

Peale Bengue ja Rousselot' oli stardis veel Gilles Nantet 380-hobujõulisel Porsche 911-l, kes hoiab pärast kahte peetud etappi meistrivõistluste arvestuses teist kohta, Michel Bonfils ja Jean Pierre Landon (mõlemad Subaru Impreza WRC autol), Didier Cormoreche (Peugeot 206 WRC) ja palju sõitjaid BMW-del (Rouillard, Maraval, Cazot).

Ralli oli jagatud kaheks ringiks (laupäeval ja pühapäeval), mis koosnesid vastavalt viiest ja kuuest kiiruskatsest.

Esimesel ringil, oli kiireim Bengue, kelle Peugeot 206 WRC sobis paremini aeglastele katsetele kui Russelot'i Subaru. Bengue võitis kolm kiiruskatset ning Rousselot ülejäänud kaks. Päeva lõpuks oli liider Bengue 14,1 sekundilise eduga Rousselot ees. Kolmas oli Jean-Marie Cuoq, kuid temast ainult üheksa sekundi kaugusel oli Nantet.

Ilm muutus pühapäeval, kui taevasse ilmusid pilved ja tuli ka vihma. Päeva kuuel kiiruskatsel oli kõigil tõsine heitlus Bengue ja Rousselot vahel ja Peugeot piloodi piruett eelviimasel katsel tegi konkurentsi veelgi huvitavamaks. Bengue lõpuponnistus aitas tal saada teise võidu sel hooajal, kuid tema edu Rousselot, kes jäi ikkagi meistrivõistluste arvestuses liidriks, ees oli vaid 6,5 sekundit.

Cuoq sai oma Xsara KitCariga kolmanda koha ja Nantet oli neljas ning võitis F-rühma arvestuses (klass mitte-homologeeritud autodele).

N-rühm pakkus kuni lõpuni huvi. Pärast ebaõnnestunud starti vähendas Jacky Voirin (Subaru Impreza STI) vahet terve ralli vältel liidrina püsinud Xavier Lemmonieriga (Mitsubishi Lancer EVO VII). Olles peaaegu oma eesmärgi täitnud, pidi Voirin viimasel katsel õnnetuse tõttu ralli pooleli jätma. Seega N-rühmas võitis Lemmonier.

S1600 klassis võttis võidu Eric Brunson Fiat Punto S1600 ralliautol, kui viimasel kiiruskatsel pidi Thierry Beuron õnnetuse tõttu katkestama.