22. jaanuar 2012 0:12

Rahvasprindi karikasarja uus hooaeg algas Piirsalus

Piirsalu rahvasprint peetakse võistlejaile tuttaval rajal

Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistlused said alguse laupäeval Läänemaal. Piirsalus toimunud sprindivõistlus kuulus ühtlasi teise etapina Hepa karikasarja arvestusse.

Piirsalu rahvasprint sõideti 3,1 kilomeetri pikkusel võistlusrajal, mille läbis kõige nobedamalt Aiko Aigro (Mitsubishi Lancer Evo 6). 4WD klassis, kus osales kokku 13 võistlejat, oli kokkuvõttes teine Elvis Pukk (Subaru Impreza) ja kolmas Siim Aas (Subaru Impreza).

Üle 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis alistas konkurendid Peeter Tammoja (Mitsubishi Colt). Teise tulemuse sai kirja Taivo Rooger (Volkswagen Golf) ning kolmanda koha väärilist sõitu tegi Enn Sups (Honda Civic). Kokku võistles 2WD-B klassis 15 osalejat.

Väiksema mootorimahuga kaherattaveoliste autode klassis 2WD-A napsas rivaalide est võidu Karel Tölp (Honda Civic). Kolme sekka mahtusid veel Argo Kästik (Honda Civic) ja Meelis Marmor (Honda Civic).

Nelja naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus osutus parimaks Marin Aarn (Volkswagen Golf). Sirje Potisepp (Honda Civic) oli teine ning Triinu Meltsov (Honda Civic) kolmas. Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf) teenis kummagi karikasarja arvestuses neljanda koha punktid.

Autospordi liidu rahvasprindi karikasarja etapi arvestusse kuulus ka masinaklass Moskvich Liiga, mille võitjaid autasustab hooaja lõpul mitte autospordi katusorganisatsioon, vaid MTÜ SK Moskvich Liiga. Võidupunktid noppis ja esikohakarika pälvis kaheksa võistlejaga klassis Urmas Roos (AZLK 2140). Järgnesid Argo Nurs (AZLK 2140) ja kolmandana Heigo Tinno (IŽ 2715).

Klassis SU, mis ei kuulu autospordi katusorganisatsiooni kureeritava karikasarja arvestusse, alistas konkurendid Vallo Vahesaar (VAZ 2101). Rainis Kallas (VAZ 2105) oli teine ja Kalle Kruusma (VAZ 2107) kolmas.

Hepa karikavõistluste punktid teenisid Moskvich Liiga ja SU klasside võistlejad etapilt ühise pingerea alusel. Maksimaalsed 10 punkti sai kirja Vallo Vahesaar, 8 punkti teise koha eest Urmas Roos ning 6 punkti kolmandaks platseerunud Argo Nurs.

Mittetulundusühingu Kiired ja Õlised Selts korraldatud võistlusel võtsid mõõtu ka kuni 18-aastased noored. Ühtlasi oli see masinaklass, kus teistkordselt teenis sel hooajal Hepa karikasarjas võidupunktid Hondaga võistelnud Sander Siniorg. Kümne noorvõistleja seas saavutas Piirsalu etapil teise koha Hondat roolinud Karl Martin Volver. Kolmas oli saarlane Karmo Salong Nissan Sunnyl.