Haiti Arendi: Lähen võitma

Laupäeval sõidetakse Kogulas rallikrossi

Tenno Kahr eitab Saaremaal startimist

Haiti Arendi Kogula rallikrossil. Foto: Timmu Randmaa
Rallikrossi hooaeg jätkus 2. augustil Saaremaal, kui Kogula karjääris sõideti Eesti meistrivõistluste kolmas etapp sõidu- ja veoautodele. 1050 meetrisel rajal korraldas võistluse Sar-Tech Motorsport.

Klassis ERK kuni 2500 saavutas parima tulemuse Haiti Arendi autol Ford Escort RS 2000. Teiseks tuli Lada VFTS-il võistelnud Ago Ahu, edestades saarlast Kristjan Lüüdingut BMW-l.

Arendi sõnul tuli võit õnnega pooleks. "Vähe jäi puudu, kui oleks Karuse järgi boksi keeranud. Ma ise ringe ei lugenud ja kui Karuse bokside poole keeras, siis mõtlesin, et finišilippu ei näinud, et teen igaks juhuks ühe ringi veel. Kahju, et Karusel tehnika alt vedas," rääkis Arendi.

Veel märkis Kogula rallikrossi ERK 2500 klassi võitja, et sealne rada sobib rohkem esiveolistele autodele. "Kogula on ka tuntud rehvihävitaja, et võistluse lõpuks on need täitsa läbi," lisas võistlust huvitavaks pidanud Arendi.

ERK standard klassis oli seekord osavõtjaid kaheksa. Oma üleolekut näitas Kogula rallikrossil 1989 aasta Opel Kadetil võistelnud tartlane Hannes Junker, kes edestas teiseks tulnud Toomas Seppa (VW Golf) ja kolmandaks platseerunud Jüri Azarovit (VW Golf). Esikolmikusse ei mahtunud pärnakas Ameriico Jõffert (VAZ 21011), Karl Renser (VW Scirocco) ega Alar Hunt (VAZ 2108). Asso Ojandu ei startinud.

Ühisklassis võtsid üksteiselt mõõtu JR Racing meeskonnas sõitvad Jaan Mölder junior, Riivo Pappel ning Jaan Mölder senior, kes nimetatud järjekorras ka võistluse lõpetasid.

Veokate GAZ 51 ja 52 klassis läks starti üksteist autot. Samuti nagu eelmisel rallikrossi etapil, pidi seegi kord Jaan Mölderi paremust tunnistama Jaanus Ligur. Kolmanda koha saavutas Aivar Kender.

GAZ 53 sõidus võttis esikoha Silver Tammemägi, edestades Aivari Lepikut, Tiit Tootsi ning Kalju Parkerit.

Veobagisid oli Kogula rallikrossil võistlemas neli. Poodiumikohad jagasid omavahel vastavalt Rudolf Sarv, Andrus Sooniste ja Ahti Paavel.

Noortearvestuses sõitsid Kogula rallikrossil viis osavõtjat. Esimeses sõidus Lada Samaral parimat pega näidanud Jaan Mölder junior auto tehnilise rikke tõttu finaali ei jõudnud, ning omavahel jäid kohtadele võitlema Priit Vadi, Hendrik Kers, Tiit Rattasep ja Timo Toots. Honda Civicul võistelnud Vadi võttis võidu, teise koha saavutas Hendrik Kers Tiit Rattasepa ees.