Kliki siia Kliki siia
Kuidas jälgisid Estonia rallit peamiselt?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
autovaruosadonline.ee
www.veoautodevaruosad.com
Autodoc.ee
Topvaruosad.ee
RexBo.ee
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
timoanis.eu
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
Aivar Ojaperv
28. september 2011 10:10
Loe kommentaare (2)
Trüki lehekülg
 Foto: Tarmo Leedis

Veokamehed jagavad medalid taas viimasel etapil

Nagu kahel eelmiselgi hooajal, selguvad Eesti veoautokrossi medalivõitjad alles viimasel etapil. Veokamehed lükkavad oma GAZid selle hooaja otsustavaks sõiduks starti 1. oktoobril Võrumaal Hinsa rajal.

Kuigi veoautokrossi meistrisari on viimastel aastatel koosnenud 7-8 etapist, pole suvi kunagi selgust majja toonud ja meistrid ning muud medalimehed on ikka selgunud sügiseses vihmas ja poris ehk viimasel etapil. Tunamullu muutus GAZ 53 meistrisarja virtuaalne paremusjärjestus veel viimasel ringilgi kaks korda, mullu korraldasid midagi sarnast GAZ 51 mehed. Võib arvata ja loota, et sarnane stsenaarium kordub ka tänavu.

Voeautol GAZ 51/52 juhtis hooaja algusest saati läänevirulane Marko Tiinas, kuni eelmisel etapil Tamsalus olukord muutus – liidriohjad haaras hoopis noor võrukas Ott Kevvai. Enne viimast etappi lahutab kahte kanget küll kolm punkti, kuid kuna Hinsas jagatakse vastavalt juhendile välja tavapärasest rohkem punkte, on jätkuvalt kõik lahtine. Kevvai võidu korral on kõik selge – Võru noormees on meister. Kui aga peaks võitma Tiinas ja Kevvai oleks teine, kuuluks esikoht läänevirulasele – punktiseis võrdsustuks, kuid etapivõite oleks Tiinasel rohkem. Variandi "Tiinas teine, Kevvai kolmas" puhul läheb aga tiitel omakorda Kevvaile – punkte oleks meestel ikka võrdselt, kuid siis oleks ka esikohti võrdselt ning teiste kohtade võrdlus eelistaks juba Kevvaid, sest neid on temal rohkem. Muid võimalusi on siinkohal võimatu lahti seletada – neid on lihtsalt veel nii palju.

Igal juhul segane värk. Seda enam, et kumbki nimetatuist ei saa veel enda omaks lugeda isegi mitte hõbedat või üldse medalit. Hooaja teises pooles on heasse hoogu tõusnud Läti tänavune meister Andris Jurciņš ja jõudnud Marko Tiinasest 11 ning Ott Kevvaist 14 punkti kaugusele. Kui tema peaks võitma ja näiteks Kevvai oleks 8. ning Tiinas 7. (aga tehnikaspordis võib ju kõike juhtuda!), siis rändaks meistritiitel hoopis Lätimaale. Lisaks: umbes sama arvutuse võib teha Olari Saarniidu (Misso külast Võrumaalt) kohta, kes jääb Jurciņšist maha vaid punktiga ning sugugi kaugel pole ka teine lätlane, ülikogenud Bruno Leimanis. Pronksiheitlusesse saab veel sekkuda ka kuuendal kohal asuv Gunnar Orav (Tartu).

Veoautol GAZ 53 on olukord pisut selgem. Vaiko Samm juhib esmapilgul turvalise eduga – tal on 16 punkti rohkem, kui lähimal jälitajal Mikk Mäesaarel. Olgu siinkohal mainitud, et Mäesaarel jäi üks etapp kaitseväeteenistuse tõttu sõitmata, sestap vahe nii suureks veniski. Samas on noorsõdur Miku olnud kahel viimasel etapil võitja (ütle veel, et sõjavägi mehele juurde ei anna!) ja Vaikot kummitab natukene tunamullune viimane etapp, mis samuti sõideti Hinsas. Siis jooksis tal kiivrialune mäletatavasti kokku ja punktide asemel sai ta sealt tabelisse väärtusetu DSQ. Aga toona oli ka punktiseis pingelisem.
Kaks nimetatud Võrumaa meest on tänavu ülejäänuist kiiruse poolest siiski üle ja oleks ebaõiglane, kui tehnikakurat nende tegemistesse viimasel etapil sekkuks ning jätaks nad kulla või hõbedata. Siinkohal on paslik lisada, et Mikk Mäesaarel on kodus juba ämbritäis EMV pronksmedaleid – nagu ta 2007. aastal selle positsiooni hõivas, nii pani neljal järjestikusel aastal ühte moodi edasi. Mõni läikivam auraha kuluks talle ära küll – kaua ta ikka vend Maidult neid laenama peab (viimasel on siinkirjutaja andmeil veoautokrossist 3 EMV hõbedat ja üks pronks)?

Pronsi pärast käib aga selline võitlus, et siinkohal on spekuleerimine mõttetu. Erko Sibul (Võru) ja Viljar Kask (Väike-Maarja) on punktidega ühel pulgal, Illimar Hirsnik (Võru) kaotab neile vaid kolmega. Asjaolude heal kokkulangemisel saab nende kolme tegemistesse sekkuda veel läänevirulane Priit Tamm.

Veobagidel GAZ 51 on tänavune võistlejaterivi natuke hõre, kuid sellele vaatamata on hooaja jooksul rajal käinud kaheksa erinevat meest. Medalivõimalused on neist neljal. Tabeli tipust leiab kaks Väike-Maarja krossisõitjat – Lauri Leiten edestab oma naabrimeest Margo Püksi kahe punktiga. Kõik on võimalik veel ka Indrek Viiburi jaoks (Ambla), kes jääb Püksist maha kolme punktiga. Neljandal kohal paiknev Valgamaa krossimees Marek Leegiste saab loota vaid sellele, et viimasele etapile tuleb starti vähemalt 6 võistlejat, et ta ise võidaks ja et mõni nimetatud kolmest ebaõnnestuks. Siis on veel kõikvõimalikud variandid võimalikud.

Veobagil GAZ 53 on küll tabeliseis pingeline, kuid kuna leedulane Audrius Pilipavičius ja lätlane Arnis Ramats vähemalt praegustel andmetel Hinsasse sõitma ei tule, siis on Margus Vainumetsal (Tallinn) meistrikuld käes. Status quo'd säilitades läheb Eesti meistrivõistluste hõbe leedulasele ja pronks lätlasele.
Artikli juurde
24.11.2020
Kuidas tunda rallisõitude vahel põnevust, kui vahepeal midagi ei toimu?
Artikli juurde
24.11.2020
Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel
Artikli juurde
28.11.2020
Ken Torn lõpetas Kanaaride ralli avapäeva kolmandal kohal
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
14.11.2020
Hiiumaa rahvaralli 6-7.11.20 (0)
05.11.2020
Saaremaa rahvasprint 30-31.10.20 (0)
21.10.2020
Ahli rahvasprint 17.10.20 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
26.11.2020 20:10
Best of Rally 2020 (3)
25.11.2020 17:05
Lõuna-Eesti Rally 2020 (8)
17.11.2020 23:29
KEHALA RALLI 2020 (2)
08.11.2020 09:38
Hiiumaa rahvaralli, 6.-7.11.2020 (0)
17.10.2020 00:33
Rallikrossi EMV 5. etapp, Kulbilohu (2)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia