18. september 2011 4:51
Juha Salole kuues meistritiitel. Foto: Marko Mäkinen / AKK Sports Oy

Jarkko Nikara võitis Keravas, Juha Salo tuli meistriks

Soome autoralli meistrivõistluste hooajale tõmmati joon alla sel nädalavahetusel Kerava ümbruse kruusateedel sõidetud seitsmenda etapiga, mille võitsid Jarkko Nikara ja Petri Nikara.

SM1 klassis ehk neljarattaveolistel autodel võistelnud meestest osutus tänavu parimaks Juha Salo, tulles meistriks kuuendat korda. Hõbemedali teenis välja Joonas Lindroos ja pronksi viimasel osavõistlusel esikoha saavutanud Jarkko Nikara.

Punktitabelis koha kümne hulgas kindlustasid endale sel hooajal võistlejad järgmiselt: 1) Juha Salo 97; 2) Joonas Lindroos 93; 3) Jarkko Nikara 66; 4) Ari Vihavainen 59; 5) Janne Tuohino 47; 6) Riku Tahko 44; 7) Jussi Tiippana 30; 8) Kari Ali-Rantala 28; 9) Matti Rantanen 28; 10) Mikko Lehessaari 28.

SM2 klassis jõudis tiitlivõiduni Kalle Pinomäki, kes koos kaardilugeja Matti Kaskineniga oli äsjasel rallil omas võistlusklassis neljas. Etapivõidu saavutasid hõbemedalid välja teeninud Ville Hautamäki - Ari-Pekka Hautanen. Teise tulemuse said kirja Jussi Vainionpää - Mika Juntunen, keda jäi liidreist lahutama 2,1 sekundit. Kolmandad olid hooaja pronksmedalitega lõpetanud Jukka Korhonen - Jan Lönegren, kes jäid klassivõitjaile alla ligemale poolteise minutiga. Ford Fiestal sõitnud Otto Täht - Meelis Vooro olid SM2 arvestuses viiendad ning Petri Ikonen - Janno Older Citroenil kuuendad.