11. september 2011 16:02

Jaanimäel selgusid Texaco noortesprindi karikavõitjad

Rasmus Uustulndil noortesprindi karikasarja võit taskus

Noortesprindi karikasarja viimane etapp toimub Jaanimäel

Texaco Eesti noortesprindi karikavõistluste viimane etapp sõideti Tallinna lähedal Jaanimäe ringil. Viimasel etapil oli stardis kokku 22 noorsportlast.

Tänavaautode klassis J16 oli karikavõidu enne viimast etappi kindlustanud Rasmus Uustulnd. Noor saarlane osales siiski ka Jaanimäel, kus saavutas järjekordse etapivõidu. Teine koht kuulus tänavusel hooajal kuulus Sander Sepale. Kolmanda kohaga lõpetas karikavõistlused kõige tihedama konkurentsiga masinaklassis Kaspar Kasari.

Tänavautode klassis J16+ oli tänavu üks osaleja - Triinu Meltsov. Temale kuulus ka võidukarikas.

Kuus osalejat võistles sel hooajal tänavaautode klassis J18. Karikavõidu teenis Martin Kutser, kes noppis esikoha punktid ka Jaanimäelt. Teine oli hooaja kokkuvõttes Kevin Kuusik ja kolmas Raido Rehepap.

Lisaks võistlesid noored kahes sportautode klassis. Sport 1600 arvestuses oli osalemas ka mitmeid soomlasi, teise hulgas käis sellel aastal siin sõitmas kahel etapil Soome rallimehe Harri Rovanperä 10-aastane poeg Kalle Rovanperä. Ta startis kahel etapil, saades vastavalt kolmanda ja viienda koha. Kokkuvõtes oli ta kuues. Karikasarja võitjaks tuli Kenneth Sepp, järgnesid soomlane Niko Salminen ja kolmandana Karl Jalakas. Viimase etapi võitis tänavu WRC Academy karikasarjas sõitev Miko-Ove Niinemäe põhjanaabri Alex Forsströmi ees.

Sport 2000 klassis tuli võitjaks Sander Siniorg, edestades Kermo Lausi ja Ken Torni.