22. august 2011 4:19

Ott Tänak ja Kuldar Sikk saavutasid Saksamaal klassivõidu

Citroenile kaksikvõit ja Minile esimene poodiumikoht

Loebi dikteerimisel kulgeval rallil Tänak klassiliider

Ford Fiesta S2000 ralliautoga võistelnud Ott Tänak ja Kuldar Sikk lõpetasid nädalavahetusel sõidetud SWRC-meistrisarja kuuenda etapi, ADAC Saksamaa ralli SWRC-arvestuses esikohal.

Neljarattaveoliste autode arvestusklassis, kus võisteldakse 2-liitrise vabalthingava mootoriga rallimasinatel, saavutasid Saksamaa MM-rallil võidu Ott Tänak - Kuldar Sikk. Üldises pingereas platseerusid nad kaheteistkümnendale kohale.

Markko Märtini protežee Ott Tänak asus SWRC-arvestuses liidriks avapäeva lõpul ning finišeeris märkimisväärse eduga lähima konkurendi ees. Viis minutit ja 38,6 sekundit kaotas talle kiireima rivaalina Ford Fiesta S2000 ralliautot roolinud Nasser Al-Attiyah. Kolmanda tulemusega lõpetas asfaldietapi selles klassis samuti Fordil sõitnud Frigyes Turán.

23-aastase saarlase võit esimeselt asfaldirallilt sel hooajal andis head punktilisa ning tõstis ta meistrisarja tabelis teisele kohale. Liidrikohal püsib jätkuvalt äsja betoonikamaka otsa auto lõhkunud ja seetõttu kõvasti aega kaotanud Juho Hänninen, kelle edu 80 punkti noppinud eestlase ees sõidetud kuue etapi järel 18 punktiline.

"See oli hea nädalavahetus," ütles Tänak. "Me ei teinud vigu ja auto oli tip-top. Pärast laupäeva hommikut polnud enam vajadust kiirust lisada, nii sain pingevabalt sõita. Ma ei tahtnud riskida koha kaotamisega."

Teist SWRC-sarja etapivõitu lootis Saksamaalt juba avakatse järel klassiliidriks tõusnud Martin Prokop, kuid plaanitu elluviimine takerdus, kui reedesel viimasel kiiruskatsel juhtus selle nurjanud avarii.

Prokop naasis teisel võistluspäeval rajale nn superally-süsteemis, kuid võidušansid purunesid 15. kiiruskatsel koos rehviga, kui auto teebarjääri rammis. Vaatamata neile probleemidele tegi endine JWRC-sarja meister keeruliseks kujunenud rallil kiiret sõitu, oli kokkuvõttes kuues ning teenis kaheksa punkti. Ott Tänakust lahutab tabelis kolmandal positsioonil paiknevat tšehhi järgmise etapi eel 4 punkti.

Äsjase sõidu SWRC-arvestuses Juho Hännineni selja taga, kuuendana lõpetanud Karl Kruudal on teenitud 58 punkti. Korra avapäeval SWRC-arvestuses Ott Tänaku ja Kuldar Siku järel teist kohta hoidnud Karl Kruuda ja Martin Järveoja kaotasid koha, kui kaheksandal kiiruskatsel purunes nende autol üks rehv. Ajakaotust lisandus tublisti seejärel, kui kaheteistkümnenda lisakatse lõpus libises Kruuda roolitud Škoda Fabia S2000 vastu kivi, mis lõi alt tagumise ratta.