01. august 2011 16:01

Egon Kaur jätkas liidrikohta kindlustades võidulainel

Soome MM-rallil, kus WRC Academy arvestuses startis 16 1,6-liitrise mootoriga Ford Fiesta R2 ralliautot, saavutas võidu Playboy Estonia rallitiimi võistluspaar Egon Kaur - Erik Lepikson.

Kuna Egon Kaur oli võitnud kaks eelnevat etappi Portugalis ja Itaalias,läks ta Soome kindlas eduseisus. Teisalt, enne kahte etappi asfaldil, tuli saada veel punktilisa. Nagu ikka, tuli leida balanss kiire sõidu ja tehnika säästmise vahel. Kokkuvõttes said Egon Kaur ja Erik Lepikson sellega väga edukalt hakkama.

Reede õhtuks, kui sõidetud oli 11 katset, olid eestlased pärast neljapäevast väikest viga tõusnud teisele kohale. Vahe Craig Breeni ja Gareth Robertsiga oli 2,4 sekundit. Laupäeval, kui sõideti traditsioonilised katsed Jyväskylä ümbruses, tõusid eestlased kohe hommikul liidriks ja oli selge, et nemad ja Breen - Roberts asuvad võitlema etapivõidu nimel. Eelviimasel katsel tegid eestlased otsustava rünnaku ja tõusid liidrikohale, vahe iirlase ja britiga oli 0,3 sekundit. Viimasel katsel suurendati vahet veelgi ja edu konkurentide ees oli finišis 2,6 sekundit.

"Üks asi oli see, et väga hoogu maha ei saanud lasta, sest siis läinuks rütm käest. Soomes on selles olukorras väga lihtne eksida. Teisalt ihkasime ikka Soome ralli võitu ka. Lootsime, et kui tempo peale paneme, siis Breen murdub, sest tal on punkte rohkem vaja kui meil. Tuli aga välja, et ei murdnud ja hakkas vastu. Lõpp oli ikka selline, et varu enam polnud, sõitsime maksimumi peal, samuti ka Breen," rääkis Egon Kaur. "Võidutahe oli meil sellel korral suurem. Mis veel meile väga oluline on, see võit tuli kiire sõidu pealt otseses võitluses, eelnevas kahes võidus on olnud omajagu õnne."

Punkte on Egonil nüüd 88 ehk 52 võrra enam, kui on kolme etapiga teeninud Brendan Reeves ja Craig Breen. Sõita jääb veel kolm etappi, millest kaks on keerulised asfaldirallid: Saksamaa ja Prantsusmaa. Hooaja lõpetab Walesi teedel sõidetav MM-ralli.