02. juuli 2011 20:36

Latgale ralli avapäeva lõpetas liidrina Vasaraudzis

Uuel nädalal toimub Läti ja Leedu meistrisarja etapp

Krāslava ümbruses sõidetava autoralli esimese võistluspäeva lõpetasid liidritena Ivars Vasaraudzis ja Mareks Stirna. Kolmest katsest kaks võitnud Georg Gross ja Raigo Mõlder platseerusid viiendaks.

2. ja 3. juulil Lätis toimuva autoralli "Latgale 2011" avapäeval oli kavas kolm kiiruskatset. Avakatse võitsid Deividas Jocius ja Gediminas Žliubas sekundilise eduga N-rühma favoriitide Andis Neikšānsi ja Pēteris Dzirkalse ees. Georg Gross - Raigo Mõlder said 18,6 km pikkuselt katselt kirja kümnenda aja, kaotades kiireimatele ligi 19 sekundit.

Gross kommenteeris: "Katse teise kolmandiku peal oli üks paremkurv, millele järgnes mahapööre vasakule. Meil oli seal väike sõiduaps. Pidurdusmaaga jäin hiljaks ja suretasin auto välja. Sidur ei tahtnud kohe uuesti toimima hakata. Neli-viis korda käivitasime. Sinna see aeg läks."

Kahel järgmisel kiiruskatsel õnnestus eestlastel konkurendid alistada. Päeva lõpuks tõusid nad viiendaks, kaotades avapäeva liidrikohal lõpetanud Ivars Vasaraudzisele ja Mareks Stirnale 10,14 sekundit.

"Eks ma natuke raskeks tegin endale elu," nentis Ford Focus WRC ralliautoga võistlev Georg Gross. Ta märkis, et 10-sekundiline kaotus ei ole midagi väga hullu. "Katsed on siin suhteliselt ühte nägu. Kui tee homme kuiv ja kui ma oleksin täna olnud esimene, siis homme olnuks ees libedam - samas polnuks ka tolmu. Nüüd aga läheb neli autot ees ja mingi jälg jääb maha."

Muutlik ilm võib siiski tähendada, et homme sõidetakse hoopiski märgadel teedel või koguni vihmasajus. Korra tuli vihma ka täna esimese katse ajal, kuid suurem sadu algas pärast kolmandat katset.

Absoluutarvestuse teise positsiooni hõivasid Mitsubishi Lancer WRC-ga võistleva ekipaaži Vasaraudzis - Stirna järel Andis Neikšāns ja Pēteris Dzirkals. Üldliidreist jäi N-rühma liidreid kolme katse kokkuvõttes lahutama vähem kui sekund.

Üldises pingereas olid kolmandad Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns ja neljandad Māris Neikšāns - Ringolds Bērziņš, kes klassis N4 esimese rallipäeva järel vastavalt teisel ja kolmandal kohal. Samas masinaklassis neljandaks platseerusid esmakordselt koos võistlevad Raul Jeets - Erik Lepikson.

"Kuna sõidame koos esimest korda, võtsime ralli alguses vähe rahulikumalt," lausus Jeets. "Seni on kõik väga hea - koostöö klapib ja legend on OK."

Raul Jeets lisas, et sel rallil on kiiruskatseteks valitud väga lahedad teed. "Otepää ja Võru sarnased. Hästi kurvilised teed suurte trampliinidega," iseloomustas tartlane võistlusrada.