Läänevirulane Georg Gross kodus teistkordselt võitmatu

Täna antakse Rakveres start Viru autorallile

Grossi Toidukaubad Viru rallil oma veebilehekülg

Eesti meistrivõistlused jätkuvad sel nädalal Viru ralliga

Viru rallile on registreerunud poolsada võistluspaari

Ott Tänaku hinne Koit Toomele: puhas kaks

Kahepäevase Grossi Toidukaubad Viru autoralli võitis koos saarlasest kaardilugeja Raigo Mõlderiga kihutanud rakverelane Georg Gross. Ainsana WRC-autol võistelnud ekipaaž alistas konkurendid kõigil katsetel.

Georg Grossi sõnul oli pinge peal, sest sõideti ikkagi kodupubliku ees. "Olen väga rahul, et võidu võtsime. Meil oli korralik edu ja hoidsime seda lõpuni, seega ei olnud mõtet hakata autot lõhkuma," kommenteeris teistkordselt Viru rallil esikoha ja A8 klassi võidu saavutanud Georg Gross. Esimest korda saavutas Gross Lääne-Virumaa teedel toimunud rallil esikoha kahe aasta eest, mil ta võistles seal koos Kristo Kraagiga.

Absoluutarvestuse teise koha ja N-rühma võidu pälvis äsjasel etapil Kaspar Koitla, kellele luges kaarti kohalik mees Andres Ots. Üldvõitjaist jäi Mitsubishi Lancer Evo üheksal võistelnud sõitjaid lahutama kaks minutit ja 19,1 sekundit.

"Oleme väga rahul, kuna ikkagi kaardilugeja koduralli. Hommikul kartsime, et teed on libedad, aga ei olnud midagi hullu," kommenteeris Kaspar Koitla.

Absoluutses paremusjärjestuses kolmanda koha ja N4 klassi teise koha saavutas 2006. aastal Viru rallil võitjaks tulnud Rainer Aus. Kuigi veel kuu aega tagasi kinnitas tallinlane, et ta Viru rallil startida ei plaani, tegi Rein Jõessar talle mõne nädala eest ettepaneku võistlusrajale naasta. Klassivõitjaist jäid Aus ja Jõessar ralli lõppedes 13,4 sekundi kaugusele.

"Andsime endast kõik ja oleme igati rahul," ütles Aus. Kaardilugeja sõnul sujus sõit ootuspäraselt: "Järjest paremaks läks ja oleme rahul. Täitsa hea võistlus oli!"

Välisvõistlejaist osutusid parimaks Jānis Vorobjovs ja Guntars Zicāns. Tallinna rallil võidutsenud lätlased pidid äsja leppima üldarvestuse neljanda kohaga. Klassis N4 kuulus Mitsubishi Lanceril sõitnud külalistele kolmas koht. Kaspar Koitlast ja Andres Otsast jäi neid kokkuvõttes lahutama 18 sekundit.

Eesti meistrivõistluste punktitabelis teenis Koitla äsjase klassivõiduga juurde maksimumpunktid ning kasvatas seeläbi oma edu Vorobjovsi ees kahelt punktilt seitsmele.

Kiireimad kaherattaveolisel autol sõitnud mehed olid Siim Plangi ja Marek Sarapuu. A7 klassi Hondal võistelnud võrulased platseerusid üldarvestuses kümnendale kohale. Klassis A7 kuulus teine koht ekipaažile David Sultanjants - Jaan Põldsepp. Kolmandad olid soomlased Janne Vähämiko - Aki Suutarinen Renault Cliol.

N3 klassis finišeeris üheksast alustanud võistluspaarist kolm. Klassivõiduni jõudsid Kristo Subi - Teele Sepp.

Rahvusliku rühma autode paremusjärjestuses osutusid parimaiks Einar Laipaik ja Siimo Suvemaa, kes lõpetasid Grossi Toidukaubad Viru ralli absoluutarvestuse 12. kohal. E11 klassis olid teised Ago Ahu - Kalle Ahu, kes avapäeval kaotasid linnakatsel ühe tagaratta ning kolmandad Vallo Nuuter - Toomas Vask, kelle sõitu oli seganud käigulülituse probleem.

Klassivõiduni E10 arvestuses jõudsid saarlased Ken Torn ja Riivo Mesila, klassis E9 olid edukaimad Lauri Reintam ja Ilmar Pukk. Üks klassivõit läks sedakorda ka külalistele, mille teenisid E12 klassis välja Subarul sõitnud venelased Sergei Uger ja Trofim Tšikin kaasmaalaste Vadim Kuznetsovi ja Roman Kapustini ees. Kolmest rallit alustanud veoautost finišeeris vaid üks, mille roolis Tarmo Silt ja kus kaardilugejaks Tiit Vanamölder.

Võistkondliku esikoha saavutas Team RRC, kuhu kuulusid Rainer Aus - Rein Jõessar, Priit Saluri - Indrek Lepp ning Raul Jeets - Andrus Toom. Tartlased Jeets ja Toom olid neist ainsad, kes rallit ei lõpetanud, katkestades selle rajalt väljasõidu tõttu kuuendal katsel.

"Umbes katse keskel oli vasakkurv, kus jäime pidurdusmaaga hiljaks," selgitas Jeets väljasõidu põhjust. Tartlaste ralliauto jäi intsidendis ratastele ning sai vaid väliseid plekikahjustusi. "Ralli "Estoniaks" on kindlasti korras," lubas Raul Jeets.

Rallit alustas reedel Rakverest 65 autot, neist finišisse jõudis 38.