25. märts 2011 0:40
Mikko Hirvonen ja Jarmo Lehtinen publikukatset läbimas. Foto: Ford

Publikukatse võitis Mikko Hirvonen Sebastien Loebi ees

Autoralli MM-võistluste kolmas etapp Portugalis sai alguse neljapäeva pärastlõunal sõidetud publikukatsega, kus parima aja said kirja Fordil võistlevad soomlased Mikko Hirvonen ja Jarmo Lehtinen.

3,27 km pikkuse avakatse Lissabonis võitsid Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen. 1,3 sekundiga jäid neile alla Sébastien Loeb - Daniel Elena.

Portugali ralli on ühtlasi avaetapiks nn WRC-akadeemias osalevaile rallipaaridele, kes võistlevad kõik võrdsetel esirattaveolistel Ford Fiesta R2 autodel. Avakatsel edestasid konkurente hispaanlased Yeray Lemes - Rogelio Peñate.

Samas karikasarjas osalevad eestlased Miko-Ove Niinemäe ja Timo Kasesalu jäid neile alla 4,3 sekundiga, platseerudes üheksandaks. Egon Kaur - Mait Laidvee kaotasid parima aja kirja saanud A6 klassi rallipaarile 9,4 sekundit, mis tähendas selles arvestuses 15ndat aega.

Eesti võidusitjaist said parima aja kirja S2000 klassi Škoda Fabial võistlevad Karl Kruuda ja Martin Järveoja. Omas masinaklassis olid nad avakatse järel neljandad ning üldises pingereas hõivasid 27. koha, kaotades absoluutliidreile 19,6 sekundit.

Lisaks eelnimetatuile osaleb seekordsel Portugali rallil veel Aleksander Kornilov, kes teeb võistluse kaardilugejana kaasa Nikita Kondrahini kõrval. Mitsubishi Lanceril võistelnud mehed lõpetasid esimese lisakatse kolmekümnenda kohaga.

Võistlus jätkub reedel, mil kahel korral läbitakse kolme kiiruskatset. Ralli lõpeb pühapäeval.