04. märts 2011 9:52
Ott Tänak ja Kuldar Sikk MehhikoMM-ralli avakatsel. Foto: Enrique Gijon

Mehhiko MM-ralli avakatse võitis Petter Solberg

Mehhikos sõidetav autoralli MM-võistluste etapp sai alguse Guanajuatos, kus neljapäeva õhtul läbiti 1,05 kilomeetri pikkune publikukatse. Linnatänavail toimunud katse võitsid Petter Solberg ja Chris Patterson.

Väga lühikese, ent keerulise avakatse võitsid 0,2-sekundilise eduga Petter Solberg - Chris Patterson. Teise aja kirja saanud Sébastien Loeb - Daniel Elena edestasid omakorda kolmandaks platseerunud meeskonnakaaslasi 0,3 sekundiga.

Kõige ebaõnnestunumalt algas ralli Ken Blockile, kes teenis märkimisväärse 10-minutilise ajakaristuse. Nimelt ilmnes tema roolitud Ford Fiesta RS WRC ralliautol tehniline tõrge juba enne katse starti. "Tegu oli mingit sorti elektrilise veaga," vahendas wrc.com ameeriklase kommentaari.

Võistluse, kus osaleb alla veerandsaja võistluspaari, teeb seekord kaasa kaks meie rallipaari. SWRC-arvestuses osalevad nii Ott Tänak - Kuldar Sikk (Ford Fiesta S2000) kui ka Karl Kruuda - Martin Järveoja (Škoda Fabia S2000).

Avakatse võitsid selles SWRC-arvestuses Nasser Al-Attiyah ja Giovanni Bernacchini. Tänak - Sikk (fotol) jäid neile alla kahe sekundiga ning platseerusid SWRC-arvestuses neljandaks. Kruuda - Järveoja kaotasid arvestusklassi liidreile 5,3 sekundit. Üldises paremusjärjestuses olid eestlased vastavalt 15. ja 18. kohal.

Mehhiko rallil on kavas kokku 22 kiiruskatset. Ralli lõpeb pühapäeval.