04. oktoober 2010 7:33
Sébastien Loeb. Foto: Citroen

Sébastien Loeb kindlustas kodurallil MM-tiitli

Sébastien Loeb ja Daniel Elena saavutasid nädalavahetusel toimunud Prantsusmaa rallil üldvõidu. Ühtlasi kindlustas Citroen C4 WRC ralliautol võistelnud duo endale tänavu MM-sarjas tiitlivõidu.

Autoralli MM-sarja Prantsusmaa etapil kuulus kaksikvõit Citroeni rallipaaridele. Esikoha saavutanud Sébastien Loebist ja Daniel Elenast jäi Dani Sordot - Diego Vallejot lahutama 35,7 sekundit.

Citroëni rallitiimi boss Olivier Quesnel tunnistas meeskonna pressiteates, et on uhke meeskonna ja võistlejate saavutuse üle. "On raske ette kujutada, millise surve all pidi Sébastien seekord võistlema. Ta suutis kõigele vaatamata keskenduda ja läbida katseid konkurentidest kiiremini. Et meistriks tulla, selleks ei olnud tal vajadust rallilt esikohta saada, kuid ta on võitjaks sündinud. Järjekordselt tõestas ta, et on praegusel ajal maailma parim rallisõitja."

Loebile tähendas võit kodustel teedel palju - sellega tagas ta endale kaks etappi enne tänavuse hooaja lõppu seitsmenda meistritiitli MM-sarjas. "Mul ei lähe kunagi meelest esimene MM-võistlustel saavutatud meistritiitel, kuid äsjane leiab erilise koha mu südames," kommenteeris ta.

Kolmanda tulemusega lõpetasid asfaldietapi samuti Citroenil võistelnud Petter Solberg - Chris Patterson. N-rühma autodel võistelnuist olid parimad Henning Solberg - Stéphane Prévot autol Ford Fiesta S2000, kes lõpetasid sõidu absaoluutarvestuse üheksanda kohaga.

Mitsubishi Lancer Evo kümnel võistelnud Ott Tänak - Kuldar Sikk platseerusid kokkuvõttes 19. kohale. N-rühmas kuulus Pirelli Star Driver tiimi ridades sõitnud eestlastele üheksas koht ning PWRC-arvestuses Armindo Araujo - Miguel Ramalho järel teine koht.