Margus Kiiver
13. september 2010 3:57

Hooaja viimane rallikross tõi rajale rekordarvu võistlejaid

11. septembril peetud Eesti rallikrossi meistrivõistluste viimasel etapil tuli LaitseRallyPark võistlusrajal kõikide klasside peale kokku starti 52 autot. Oma rolli mängis selles Soome meistrisarja näidisetapp.

Division 1 klassis sõitsid eestlased ja soomlased koos - nii oli korraga rajal seitse võimsat masinat. Läbi päeva oli kiireim mees soomlane Janne Kanerva, kes võistles Škoda Fabia T16 võistlusautoga, mille mootoril 515 hobujõudu. Eelsõitudes oli mees oodatult kiire ja ka finaalis talle vastast ei leidnud.

Finaali esimesel ringil toimus intsident Eesti rallikrossi meistrivõistluste liidri Imre Saksa ja soomlase Jorma Karhapää vahel. Külalisvõistleja sõitis eestlase Mitsubishile sisse, mistõttu tuli Saksal sõit tuli pooleli jätta. Soomlane eemaldati võistluselt musta lipuga ja ka temale oli sõit läbi.

Eestlastest lõpetas sõidu parima kohaga Erki Koldits, kes platseerus selles sõidus neljandaks. Viies ja eestlastest teine oli Jarmo Võsa. Vaatamata katkestamisele finaalsõidus kogus Imre Saks sõidust siiski kolmanda koha punktid ja kindlustas endale sellega tiitlivõidu Erki Kolditsa ja Denes Truu ees.

ERC 2000 klassis oli meister selgunud juba eelmisel etapil. Selles arvestusklassis teenis tänavu meistritiitli Sten Oja, kelle sõit finaalis mootoriprobleemide tõttu pooleli jäi. Nüüd tuleb meeskonnal kõvasti tööd teha, et auto korda saada, sest juba sellel nädalavahetusel stardib Oja NEZ-sarja meistrivõistluste etapil Norras ja järgmisel nädalal Taanis. Sten Oja on Põhja-Euroopa regiooni meistrisarja liider ja sihib ka seal tänavust meistritiitlit.

Etapivõidu nimel heitlesid Laitses Kevo Kärp ja Sten Suvemaa. Kärp juhtis sõitu, kuid lõppfaasis suutis Suvemaa temast mööduda ja võita. Kolmas koht kuulus Arvo Kasele, kes oli hädas tõrkuva tehnikaga. Siiski piisas talle saadud punktidest, et meistrisarjas teiseks tulla. Kolmas koht kuulub hooaja kokkuvõttes Kevo Kärbile, kes võrdsete punktide juures Sten Suvemaaga kindlustas endale kolmanda koha. Etapivõite oli mõlemal üks, kuid kuna Kärp on olnud korra teine ja Suvemaal on järgmine parem tulemus kolmas koht etapilt, siis see otsustas pronksi saatuse.

ERC standard klassis võttis kindla võidu tänavune meister Janno Õis. Teisele ja kolmandale kohale käis äge lahing Priit Rebase ja Sander Palmiste vahel. Rebane jäi peale ja sai Palmiste ees teise koha.

Meistrivõistluste arvestuses kuulus teine koht Sander Palmistele, kolmas on hooaja kokkuvõttes Andre Kurg.

Noorte arvestusklassis J1600 teenis sel hooajal kolmanda võidu Alvar Kuusik, teine oli Janno Ligur ja kolmas Enar-Klaus Kunman. Meistritiitel kuulub tänavu Ligurile, Kuusiku ja Kunmani ees.