15. august 2010 17:13

Palm jõudis tänavu rahvarallil teistkordselt üldvõiduni

Märtsis Viljandimaal sõidetud rahvarallil esikoha saavutanud Helmet Palm jõudis tänavu rahvaralli karikasarja etapil teistkordselt üldvõiduni, edestades kõiki konkurente laupäeval sõidetud Läänemaa rahvarallil.

Mullusel Läänemaa rahvarallil poodiumilt välja jäänud Helmet Palm lõpetas tänavuse võistluse esikohaga. Koos Manivald Kasepõlluga Mitsubishi Lanceril sõitnud mees kindlustas Risti vallas peetud rahvarallil esikoha. Raplamaa ekipaaž edestas 12 katse kokkuvõttes lähimaid konkurente Rain Rannalat ja Simmo Nestorit 3,8 sekundiga.

Üldarvestuse kolmanda ja 4WD klassi kolmanda tulemuse said kirja Mihkel Vaidlo - Risto Kippasto. Neid jäi võitjaist lahutama 10 sekundit - täpselt niipalju karistussekundeid teenisid viiel katsel parimat aega näidanud sõitjad kaheksandal kiiruskatsel rajatähise nihutamise eest.

Klassis 2WD-B olid võidukad Gert Aasmäe - Teele Sepp. Autol BMW M3 sõitnud võistluspaar lõpetas ralli absoluutarvestuse kümnenda kohaga, jäädes üldvõitjaile alla ühe minuti ja 44,8 sekundiga.

Kiired ja Õlised Seltsi organiseeritud rahvarallil edestasid 2WD-A klassis konkurente Hondal sõitnud Taavo Tigane - Eero Viljus.

Moskvitši-sõitjate omavahelises mõõduvõrus osutusid parimaiks ralli korraldanud klubi ridades võistelnud Marko Kukuškin - Elimar Kibus.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses läks esikoht võistluspaarile Tony Võsur - Margus Laanep.

Naistest tegi sel korral võistluse ainsana kaasa koos Margus Künnapiga võistelnud Sirje Potisepp, kes platseerus üldises paremusjärjestuses 40ndale kohale.

Läänemaa rahvarallit alustas 62 võistluspaari, neist finišeeris 53.