Läti autoralli meistrisarja etapi võitis Andis Neikšāns

Roland Murakas: Ralliks võetud eesmärk sai täidetud

Roland Murakas oli hädas ülekuumeneva mootoriga

Roland Murakas võistleb kahe nädala pärast Lätis

Läti ja Leedu autoralli meistrivõistluste etapil saavutasid esikoha N-rühma Mitsubishil võistelnud Andis Neikšāns ja Pēteris Dzirkals 13-sekundilise eduga Jānis Vorobjovsi ja Guntars Zicānsi ees.

10.-11. juulil peetud Latgale ralli võit läks kaheksast katsest viiel parimat aega näidanud läti ekipaažile Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals, kes pidas maha põneva lahingu võistluspaariga Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns, kes said hoo üles alles ralli lõppfaasis, kuid siis oli LMT tiimi sõitjail juba enam kui poole minutiline edu ning puudus vajadus eriliseks pingutamiseks. Jānis Vorobjovs ja Guntars Zicāns vähendasid vahet liidritega viimasel kahel katsel, ent leppida tuli teise kohaga.

Sõitu võimsalt alustanud ekipaaž Aivis Egle - Mārtiņš Jerums, kelle Mitsubishi Lancer Evo 9 kandis sel korral esimest võistlusnumbrit, langes poodiumikoha konkurentsist teise päeva kiiruskatsetel. Avakatse võitnud rallimehed pidid endast mööra laskma mitu konkurenti ning viiendast kohast enamat nad püüda ei suutnud.

Kui veel avapäeval olid lätlastele tihedalt kannule astumas leedukad Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas, siis viiendal katsel jäi nendele võistlus rajalt väljasõidu tõttu pooleli. Küll pääsesid poodiumile kolmandana A-rühma Mitsubishil võistelnud leedulased Rokas Lipeikis - Inga Lipeikytė, keda jäi kokkuvõttes võitjaist lahutama pks minut ja 23,46 sekundit. Üldarvestuse neljanda ja N-rühma kolmanda tulemuse said kirja Martynas Samuitis - Ramūnas Šaučikovas.

Kaherattaveoliste tinglikus paremusjärjestuses osutusid parimaks Martynas Samsonas - Mindaugas Varza. Autol BMW 320 is sõitnud mehed platseerusid üldarvestuses 11. kohale.

Hondal sõitnud Roland Murakas ja Kalle Adler lõpetasid Latgale ralli absoluutarvestuse 15. kohaga. Klassis 2WD kuulus eestlastele teine koht.