19. juuni 2010 23:08

Misso rallikrossil jagus põnevust kõigisse klassidesse

Laupäeval, 19. juunil peeti Misso rallikrossirajal US Parts - Gulf Eesti rallikrossi meistrivõistluste neljas etapp. Pealtvaatajad nägid põnevaid sõite ning samuti nelja ja poolt "katust".

Division 1 klassis jäi pärast Erki Kolditsa katkestamist eelsõidus võistlema neli meest. Eelsõitude kiireim mees, 2008. aasta Eesti meister Imre Saks oli heas hoos ka finaalis, kui sai parima stardi. Tema järel tuiskasid rajale Ivar Koppel, Pait Reiman ja ebaõnnestunud stardi teinud Denes Truu. Reiman tõusis kiirelt teisele kohale ja pingutas kõvasti, et püüda liidrikohal olevat Saksa. See sai aga kesta vähem kui üks ring, kui ta samas kohas, kus Sten Oja eelsõidus auto katusele keeras, oma Mitsubishi kummuli lennutas. Mehe endaga oli kõik korras, auto vajab aga remonti.

Saks lõpetas sõidu kindla võitjana, Truu teine ja kolmas Koppel. Meistrisarjas on D1 klassis seis kõige pingelisem, liider on Truu, kellel punkte 54, teisel kohal on Koldits (40 p) ja kolmas Koppel (36 p).

ERC 2000 klassis jäi üks soosikutest, meistrisarjas teist kohta hoidnud Arvo Kask mootoririkke tõttu eemale juba pärast treeninguid. Ka selle klassi finaali samuti kuhjaga põnevust. Stardist said paremini minema tagarattaveolistel Ladadel sõitnud Kevo Kärp ja Kalmer Vaht, kuid juba teise kurvi järel oli liidriks tõusnud Sten Oja. Kärp aga ei jäänud Ojast sugugi maha, püsides kindlalt liidri kandadel. Neist kaugele ei jäänud ka Rainer Kens.

See trio liikus teistel eest, kuid tagapool hoolitses sündmuste eest Kalmer Vaht, kellel eelsõitudest juba hoiatus olemas oli. Stardisirge lõpus ei jätnud ta kohalikule mehele, Joosep Naruskile enam ruumi kuhugi minna ja nii lendas viimane rajaäärsest vallist katusele. Seejärel võeti Vaht rajalt musta lipuga maha, mis tähendab võistlustelt diskvalifitseerimist.

Esikolmikus toimusid märkimisväärsed muutused viimasel ringil. Oja hoidis kindlalt oma esikohta lõpetas neljanda etapi järjest võitjana, teenides tänu eelvooru kiireimale ajale Missost maksimumpunktid.

Kärp ja Kens heitlesid külg-külje kõrval viimase kurvini, kust sai paremini läbi Kens, kes lõpetas teisena, edestades Kärpi 0,2 sekundiga. Neljandana finišeeris Sten Suvemaa.

Oja jätkab väga kindla meistrisarja liidrina, olles kogunud 63 punkti, Kask (30 p) püsib teisel kohal ja kolmas on Suvemaa (21 p).

Standard 2000 klassis oli Missos kokku stardis 11 võistlejat ja see tähendas, et sõideti ka B-finaal, kust edasi A-finaali pääsesid neli kiiremat. Need neli olid hetke sarja liider Janno Õis, Sander Roosimaa, Ivo Uutar ja Aivo Ojala. Finaalis ootasid neid ees oma klassi päeva kiireima aja sõitnud Rainer Schultz, Andre Kurg, Sander Palmiste ja Sten Karuks. Esimesse kurvi üritas ära mahtuda selgelt rohkem mehi, kui rada oleks võimaldanud ja nii sai kõige ette kerkinud Sten Karuksi Lada Samara konkurentidelt kaks pauku ja tema sõit lõppes peale saltot õhus raja ääres.

Läbi päeva väga kiire olnud valitsev Eesti meister Schultz asus finaalis liidriks, kuid tasapisi hakkas talle järgi jõudma Janno Õis. Viimase ringi eelviimases kurvis Schultzi hoog korraks rauges. Meistrisarja liider Õis möödus temast ning võttis sel hooajal neljanda etapivõidu. Schultz oli teine ja kolmandana tuli üle finišijoone Sander Palmiste, edestades Sander Roosimaad, Andre Kurge, Ivo Uutarit ja Aivo Ojalat.

Meistrivõistluste arvestuses jätkab kindla liidrina Janno Õis, kellel on koos 63 punkti, Sander Palmiste (43 p) on teisel kohal ja kolmas on Andre Kurg (38 p).

Noorteklassis oli kiirem nii eelsõitudes kui ka finaalis Janno Ligur, kes edestas Alvar Kuusikut. Kuusikul ja Liguril on pärast nelja etappi võrdne arv punkte. Mõlemal on kirjas kaks võitu, teiste kohtade võrdluses on aga eespool Kuusik, kes sellega tagab endale meistrisarjas liidrikoha.

Open klassis oli üks võistleja, soomlane Joni Lassila.

Eesti rallikrossi meistrivõistlused jätkuvad 3. juulil Raplamaal Ohekatku rajal.