29. mai 2010 7:53

Esimest täispikka rallipäeva valitsesid Citroeni sõitjad

Portugali MM-ralli avakatse võitis Mikko Hirvonen

Portugali MM-ralli esimese täispika võistluspäeva lõpetasid liidrikohal Citroenil võistlevad Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia. Teise ja kolmanda koha hõivasid seitsme katse järel samuti Citroeni sõitjad.

Seni sõidetud seitsmest kiiruskatsest näitas viiel parimat aega Citroën Junior rallitiimi võistluspaar Sebastien Ogier - Julien Ingrassia. Liidrikohale kerkisid prantslased pärast kolmandat katset.

Reedeste katsetega kasvatasid nad oma edu hispaanlaste Dani Sordo ja Marc Marti ees 26,6 sekundiliseks.

Päeva viimasel lisakatsel kerkisid viiendalt kohalt kolmandale Sebastien Loeb ja Daniel Elena, möödudes nii Petter Solbergist ja Phil Millsist kui ka Fordi rallipaarist Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen.

MM-sarja liider Sebastien Loeb märkis, et kaotas hommikul portsu sekundeid, kuna esimesel katsel leidis aset ootamatu kohtumine mootorratturiga. "Ma ei pidanud selle tõttu sõidujoont oluliselt korrigeerima, aga ebameeldiv üllatus oli see ikkagi," nentis ta. "Suutsin siiski jätkuvalt sõidule kontsentreeruda."

N-rühma Mitsubishi Lanceril võistlevad Ott Tänak - Kuldar Sikk lõpetasid esimese täispika rallipäeva üldarvestuse 21. kohal, jäädes ralli liidreile alla seitsme ja poole minutiga.

Juunioride MM-sarja punkte jahtivad Karl Kruuda - Martin Järveoja (Suzuki Swift S1600) platseerusid üldises paremusjärjestuses 37. positsioonile ning olid JWRC-arvestuses viiendad.