25. mai 2010 22:07
Kristjan Rajamäe sõiduhoos. Foto: Marko Kivisild

Eestlastel Lätis Bauska krossietapil õnne ei olnud

22.–23. mail toimus Lätis Bauska külje all Euroopa autokrossi meistrisarja kolmas etapp, kus võisteldi viies erinevas masinaklassis. Võistlusel osalesid paljude teiste riikide sõitjate seas ka eestlased.

Eesti võistlejaist osales Denes Truu sõiduautol divisjon TAX arvestusklassis ning divisjon 3A bagidel tegid etapi kaasa Ivo Sults, Remee Raamets ja Kristjan Rajamäe.

Ajasõidus sai Peugeot 206-l sõitnud Denes Truu kaheteistkümnenda aja, mis andis talle esimesse eelsõitu oma grupis kuuenda stardipositsiooni. Esimeses sõidus finišeeris eestlane neljandana ja teises ning kolmandas eelsõidus tuli ta üle lõpujoone viiendana. Paraku ei piisanud neist kohtadest A-finaali pääsemiseks ning kuna osavõtjate vähesuse tõttu B-finaali ei peetud, jäi Truu lõpptulemuseks üheteistkümnes koht. Võitis tšehh Vaclav Fejfar Škoda Fabial. Teine oli Renault Cliol sõitnud venelane Aleksandr Kvashnin ja kolmas tšehh Ladislav Brožek Ford Focusel.

Divisjon 3A ajasõidus oli parim eestlane Ivo Sults (VW mootoriga bagil) viieteistkümnes. Samuti VW mootorit kasutav Remee Raamets sai kirja 19nda ning Kawasaki ZX-14 jõuallikaga varustatud bagiga sõitev Kristjan Rajamäe 21. aja.

Eestlaste tehnikat kimbutasid võistluse jooksul ka tehnilised probleemid - nimelt oli Sultsi ja Raametsa autodel mure siduriga ning Rajamäe sõiduvahendil tõrkus käigukast. Esimeses eelsõitude voorus oli Rajamäe oma sõidus kuues ning vaid kaks ringi sõita saanud Sults seitsmes. Raametsal oli stardis probleeme ning seetõttu jäi ta kohe sõidu alguses teistest ringi maha ja sai oma grupis kirja kaheksanda koha.

Ka teises kvalifikatsioonisõitude voorus oli Rajamäe oma grupi kuues ning Raamets kaheksas. Sults lõpetas seekord kolmandal kohal. Kolmandas voorus olid Raamets ja Rajamäe kumbki oma sõidus seitsmes. Sults lõhkus avariis veermiku ning katkestas neljandalt kohalt.

Eelsõitude tulemusel jõudis B-finaali eestlastest vaid Sults, kuid seal kustusid lootused head kohta püüda juba sõidu alguses, kui tema masina sidur peale esimest kurvi üles ütles. Seega jäi Sultsi lõplikuks tulemuseks 18. koht. Rajamäe oli 20. ja Raamets 23.

A-finaalis triumfeeris ka hooaja kaks esimest etappi võitnud tšehh Ondrej Musil kaasmaalase Ladislav Hanaki ja Luksemburgi sõitja John Lagodny ees.

Divisjon 3 klassis võitis etapi prantslane Teddy Baudet. Teine oli tšehh Petr Turek ja kolmas sakslane Andre Hinnenkamp. Divisjon 4 autodel ehk juuniorbagidel võitis ungarlane Krisztian Szabo tšehhi Jakub Kubiceki ja venelase Vladislav Demkini ees. Läti rahvuslikus B600 klassis võidutses Girts Zile. Teiseks tuli Aigars Liškovskis ja kolmas oli Janis Baumanis.

Järgmine Euroopa meistrivõistluste etapp toimub 26.-27. juunil Saksamaal Seelowis.