22. mai 2010 22:05

Tallinna ralli võit jäeti teist aastat järjest koju

Kolmas koht tuli Kert Uusile meeldiva üllatusena

Eesti autoralli meistri- ja karikavõistluste teisel etapil eestlastele südi vastupanu osutanud soomlased poodiumile ei pääsenud. Ralli võitsid N-rühma Subaru Imprezal kihutanud Egon Kaur ja Erik Lepikson.

21. ja 22. mail toimunud Tallinna rallil saavutasid võidu Egon Kaur ja Erik Lepikson, kes pidasid teise rallipäeva vältel tulist duelli võistlust teisest katsest juhtima asunud soomlaste Joonas Lindroosi ja Jouni Lampineniga. Paraku jäi külalisvõistlejatel sõit kaheksanda ja üheksanda kiiruskatse vahel auto tehniliste probleemide tõttu pooleli.

"Ma ei olnud kursis, mis tal täpselt juhtus. Pikale Sooniste katsele läksime meie igatahes hooga peale ja suutsime sekundeid tagasi võtta. Kui ta ei oleks katkestanud, võinuks edasi päris huvitavaks minna," kommenteeris Kaur.

Auto tehniliste probleemidega olid hädas teisedki soomlased. Veel kaheksanda katse järel kolme hulgas püsinud Jukka Hiltunen ja Jarkko Kalliolepo, keda võis ralli eel pidada peafavoriitideks, langesid konkurentsist üheksandal kiiruskatsel ning viimasele katsele WRC-autol sõitnud välisvõistlejad ei startinud.

Teise tulemusega lõpetasid tänavuse Tallinna ralli Margus Remmak ja Olaf Suuder. Harju KEK Ralliklubi võistlejad jäid 10 katse kokkuvõttes võitjaist 38,6 sekundi kaugusele. Kolmanda tulemuse sai kirja Tallinna ralli mullune võitjapaar Kert Uus - Alo Ivask, keda jäi kiireimatest lahutama 50,4 sekundit.

Neljanda kohaga lõpetasid ralli Ranno Bundsen ja Sven Raid. Nagu ka ralli võitjad, ei pääsenud nemadki rehvipurunemisest, kuid ajaliselt kaotati sellega märksa enam.

Bundsen ütles enne võistluse algust, et muud eesmärki peale tervelt lõpuni jõudmise võtta ei plaani. Küll aga rõõmustas valgalane, et üle pika aja saab rallit taas kruusal sõita ja kinnitas, et tunneb end ralli eel kindlalt.