15. märts 2010 13:30

Rallisprindi avaetapil Kõpus võidutses Ranno Bundsen

Rallisprindi meistrisari algab oodatust hiljem

13. veebruaril said lõpuks alguse 2010. aasta Eesti rallisprindi meistrivõistlused, kui Viljandimaal Kõpu vallas peeti lumistel teedel hooaja esimene etapp, kus startis kokku 29 autot.

Osaliselt kõrgete lumehangede vahel kulgenud rada muutus kord-korralt keerulisemalt läbitavaks, kuna rajal tuli muld ja kruus kohati lume ja jää alt välja. Suurem osa võistlejaist läbis võistlusmaa igas järgmises voorus siiski varasemast kiiremini.

Kõige parema tulemusega lõpetasid võistluse neljarattaveolisel N-rühma Subaru Imprezal sõitnud Ranno Bundsen ja Sven Raid, kes kindlustasid etapivõidu kahe esimese vooruga, loobudes kolmandas sõidus osalemisest.

Teise koha saavutasid 4WD klassis Mitsubishi Lanceril võistelnud Margus Murakas - Henri Murakas ja kolmanda Raul Jeets - Andrus Toom.

2WD klassis kogus hooaja esimeselt etapilt maksimumpunktid mullune meisterpaar Priit Ollino - Eero Uustalu. Renault Cliol sõitnud Jaanimäe RT võistlejad saavutasid esikoha tihedas konkurentsis Tiit Rattasepa - Indrek Moksi ning Kristen Kelemendi - Timo Kasesaluga, kes olid vastavalt teisel ja kolmandal kohal.

Klassis 2WD sprint alistas konkurendid Martin Saar. Valitsev Eesti meister edestas rivaale kõigis kolmes sõiduvoorus, lõpetades etapi veenva eduga. Teise tulemuse sai avavõistluselt kirja Tarvo Mardiste ning kolmanda Margus Jamnes.

Kuni 18-aastaste arvestuses kuulus võit tänavu Honda Civicul võistlust alustanud Allan Popovile, kes läinud hooajal jõudis tiitlivõiduni klassis V16. Koos Sergei Larensiga sõitnud noormees võitis kolmest voorust kaks.

Teise koha saavutasid klassis V18 Roland Murakas - Kalle Adler ning kolmanda saarlased Ken Torn - Riivo Mesila.

Eesti rallisprindi meistrivõistluste teine etapp viiakse eeldatavasti läbi 24. aprillil Raplamaal Ohekatku krossirajal.