08. märts 2010 6:50

Novikov pidi Lahdenpohjas tunnistama Žigunovi paremust

Nädalavahetusel Lahdenpohjas peetud Venemaa autoralli meistrivõistluste teise talvise etapi võitis paljukordne rallimeister Andrei Žigunov ligi poole minutilise eduga Jevgeni Novikovi ees.

Venemaa meistrivõistluste teisel etapil saavutasid võidu moskvalased Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants (Mitsubishi Lancer Evo 9). Pro-Sport rallitiimi ekipaaž edestas 156,36 katsekilomeetri läbimise järel teise tulemuse kirja saanud kaaslinlasi ALM rallitiimist, võistluspaari Jevgeni Novikov - Dmitri Tšumak (Mitsubishi Lancer Evo 10) 29,3 sekundiga.

Üsna tasavägine võistlus käis neil kogu võistluse vältel - nii esimesel päeval kui ka järgmisel. Öö jooksul maha sadanud paari sentimeetri paksune lumi paistis Žigunovile meeldivat, ta võitis järjest mitu katset ning kaheksandalt katselt sai kirja identse aja Novikoviga.

Kolmanda kohaga lõpetasid 10 katsest koosnenud rallivõistluse Sergei Uspenski - Marina Danilova (Subaru Impreza), kes jäid võitjaist kokkuvõttes kahe minuti ja 15,5 sekundi kaugusele.

Artjom Nazarov ja Sergei Larens saavutasid üldarvestuses ja klassis N4 viienda koha.

Võistkondlikus arvestuses tuli võitjaks Pro Sport rallitiim. Teine oli peamiselt Togliatti sõitjaist koosnev Lada Sport Rally ning kolmas Net Motorsport. Rallit alustas kokku 34 ning lõpetas 28 autot.

Meistrivõistluste punktitabelis kerkis äsjase etapivõidu järel liidrikohale Andrei Žigunov, olles kahelt võistluselt teeninud kokku 45 punkti. Avaetapilt maksimaalsed 25 punkti noppinud ning seekordse võistluse vahele jätnud rootslane Patrik Flodin langes neljandaks - temast möödusid Andrei Truhin ning Sergei Uspenski, kel kummalgi kirjas 29 punkti. Esimesed punktid sai tabelisse Jevgeni Novikov, kes tõusis hoobilt viiendaks.

Venemaa autoralli meistrivõistluste kolmas etapp "Slaavi karikas" peetakse 22.-23. mail Valgevenes.