07. märts 2010 23:57
Loe kommentaare (2)
Fotograafidel avanes ilusa ilma tõttu võimalus jäädvustada suurepäraseid kaadreid. Foto: Grete Raagmets

Laupäeval peeti Mulgimaal teine Kõpu rahvaralli

«Meeldiv on koduselt rallilt saavutada hea tulemus»

Laupäeval, 6. märtsil korraldas mittetulundusühing A.N.R.O. Viljandi maakonnas Kõpu vallas arvult teise Kõpu rahvaralli. Esimene samanimeline võistlus viidi samas läbi täpselt kuu aega varem.

Rahvaralli karikasarja teisel etapil osales ühtekokku 61 võistluspaari. Kõige enam osavõtjaid oli klassides 4WD, 2WD-S ja 2WD-V. Neljarattaveolistel autodel võistelnud mehed jagasid omavahel ka üldarvestuse parimad kohad.

Absoluutarvestuses võitsid sõidu Helmet Palm ja Manivald Kasepõld. Palm sõnas, et päeva lõpuks näitas tema roolitud Mitsubishi Lancer väsimusemärke, kuid lõplikku tõde autot kimbutama asunud probleemidest kohapeal välja selgitada ei õnnestunud.

Teise tulemusega lõpetasid võistluse Antti Kangro - Avo Kangro, kes jäid võitjaile alla 27,5 sekundiga. Neil oli rõõmustamiseks samavõrra põhjust, kui üldvõitjail, kuna pääseti rahvarallil esmakordselt poodiumile. Üldarvestuses ja 14 osavõtjaga 4WD klassis said kolmanda tulemuse kirja Raiko Aru - Veiko Kullamäe. Kaotust Palmile ja Kasepõllule kogunes seitsme katse peale kokku 42,6 sekundit.

Võrdlemisi nobedat sõitu tegid Ronald Jürgenson ja Kersti Jürgenson Volkswagen Golfil. 2WD-S klassis esikoha saavutanud võistlejad platseerusid üldises pingereas kuuendale kohale, ent olid ühed vähestest, kes kaotasid absoluutvõitjaile vähem kui kaks minutit. Teise koha said selles masinaklassis Gert Aasmäe - Teele Sepp ning kolmanda Marek Haiba - Marti Rillo.

Nn väikeste klassi ehk 2WD-V võitjaiks tulid Hondal sõitnud Aiko Aigro - Marko Koosa. Kolme sekka mahtusid veel Silver Sõmer - Allan Maar Ladal ning avaetapil konkurentidest jagu saanud Neeme-Lennart Tullus - Margus Uusoja Toyotal.

Kuni 16-aastaste noorte vanuseklassis alistas sarja liidri Mirko Kaunise hiidlane Raido Rehepap. Mitsubishil võistelnud Mirko Kaunis - Marko Kaunis jäid Raido Rehepapile ja Imre Randmäele alla 14 sekundiga. Kolmandaks platseerusid Kasper Koosa - Kristjan Kaup.

Nagu 4WD klassis, oli ka kuni 18-aastaste arvestuses klassivõitja autos kaardilugejana istumas Kasepõld. Martin Kutser - Marko Kasepõld edestasid J18 arvestuses lähimaid konkurente, Tony Võsurit ja Mart Bergmanni enam kui poole minutiga. Eelmisel Kõpu rahvarallil klassivõiduni jõudnud Jaanis Tull - Marek Laur pidid seekord leppima kolmanda kohaga.

Moskvich Liiga arvestuses olid kolm paremat Argo Kuutok - Krister Aasa, Ermo Jeedas - Indrek Kirss ning Argo Nurs - Allan Liister.

Naistest tegi võistluse ainsana kaasa koos Tanel Kasesaluga võistelnud Sirje Potisepp. Kokkuvõttes platseerusid nad 35. kohale.