Rando Aav
21. veebruar 2010 17:43
Sten Oja Lada Samaral. Foto: Maila Vaher

Ohekatku rallikrossil osutus kiireimaks Sten Oja

Eesti rallikrossi meistrisarja avaetapil Ohekatkus võeti mõõtu neljas klassis. Kõige arvukamalt osavõtjaid tegi sõidu kaasa ERC 2000 arvestuses, kus saavutas võidu raja kõige kiiremini läbinud Sten Oja.

Vaatamata krõbedale pakasele ja tuisule oli Ohekatku rallikrossil stardis 18 sõitjat. Kõige osavõtjaterohkem võistlusklass oli ERC 2000, kus asus mõõtu võtma seitse sportlast. Valitses selles arvestuses Sten Oja, kes oma Lada Samara võistluseelse ettevalmistuse lõpetas alles eelneval ööl kell 2.

Oja tunnistas, et talvel on ta sõitnud vaid neljarattaveolise autoga ning Lada roolimine vajas veidi harjumist. "Reedel enne pimedat natuke sõitsin, päris võõras tunne oli," ütles ta. "Nüüd esisillaveolise auto peale istuda oli naljakas, aga harjusin kähku ära."

Sten Oja edestas konkurente juba esimeses eelsõidus. Parima aja sai ta kirja ka teises eelsõidus ning tagas endale sellega parima stardikoha finaalis. "Esimene sõit oli väga huvitav. Esimest korda võistlesin Ohekatku rajal, kus tuli kohe hooga sõita. Teine sõit oli juba parem."

Pimedas ja lumetuisus peetud finaalsõitu alustas Sten Oja esireast vasakult. Tema kõrvalt startis Asso Ojandu. Teises reas olid kõrvuti Arvo Kask ja Rommi Pukk. Oja pääses stardist hästi minema ning kasvatas oma edu iga ringiga, lõpetades sõidu 12,7 sekundilise eduga samuti Ladal võistelnud Asso Ojandu ees. Kolmanda tulemuse sai klassis ERC 2000 kirja Arvo Kask.

"Ei suutnud väljas olla sellise ilmaga - julm! Ja meie finaal oli viimane," kommenteeris kogu võistluse vältel kõige kiiremini raja läbinud Sten Oja. "Rada mulle meeldis," kiitis ta.

Klassis standard 2000 oli alistamatu Hondal võistelnud Janno Õis, kes võitis mõlemad ajasõidu voorud ja kindlalt ka finaalsõidu. Viie sõitja omavahelises mõõduvõtus lõpetas Ohekatku võistluse teise kohaga Sander Roosimaa Volkswagen Golfil ning kolmas oli mullu juunioride arvestuses tiitlivõiduni jõudnud Andre Kurg Lada Samaral.

Klassis junior 1600 osales 20. veebruaril peetud rallikrossil kolm võistlejat. Etapivõiduni jõudis Alvar Kuusik, järgnesid Enar-Klaus Kunman ja Janno Ligur.

Division 1 klassis võistelnud kolmest mehest osutus parimaks Denes Truu autol Peugeot 206. Teise tulemusega lõpetas sõidu Ivar Koppel Fordil ning kolmas oli Subaru Imprezal võistelnud Erki Koldits.

Eesti rallikrossi meistrivõistluste teine etapp peetakse 6. märtsil Võrumaal Missos.