Ranno Bundsen Subaru Imprezal. Foto: Martin Nõgu

Mustvees Peipsi järve jääl võistles 145 sõitjat

Salakaval kurv jäärajal meelitas punaseid autosid katusele

Laupäeval kihutatakse võidu Mustvees Peipsi järve jääl

Laupäeval, 6. veebruaril Peipsil peetud jäärajavõistlusel osales kokku 145 sõitjat. Nii suurt hulka võistlejaid sel talvel veel ühelgi ametlikul jäärajavõistlusel osalenud ei ole.

Rekordiline arv võistlejaid üllatas korraldajaid. Samal ajal, kui Kõpu rahvarallil asus starti veidi üle poolesaja ekipaaži, meelitas jäärajavõistlus kohale tublisti üle saja võistleja.

"Võistluspäeval startis kokku 145 võistlejat. 123 võistlejat oli eelregistreerunud ja 22 tuli kohapeal juurde nagu algul planeerisime," ütles võistluse korraldanud MTÜ Kaks Kaptenit esindaja Andrus Eiser.

Lisaks täisealistele sõitjatele nii ATV-del kui ka autodel, olid stardis noored ning naisvõistlejad. Kui naisi oli võistlustules kuus, siis noori V18 klassis poole rohkem.

ATV klassis osales 11 võistlejat. Kolm paremat olid vastavalt Siim Vaide esimene, Iven Avik teine ja Vladimir Verbin kolmas. Selles masinaklassis tegi sõidu kaasa ka kogu võistluse noorim osavõtja, 5-aastane Tartu tüdruk Rigner Hainsalu.

Naiste omavahelises mõõduvõtus jäi peale mõlemas voorus parima aja kirja saanud Annela Rohejärv. Teine oli Erika Teffo ja kolmas Reili Tooming.

Kuni 18-aastaste võistlusklassis saavutas võidu Volkswagen Golfil sõitnud Tiveko Veesaar. Talle järgnesid Erich Unt ja kolmandana Oliver Vilms.

Tiveko Veesaar tegi imetegusid ka 19 osavõtjaga neljarattaveoliste autode klassis, võites teise vooru ja saavutades Meelis Liisi järel teise koha.

Seni vaid kaherattaveolise autoga võistelnud, ent nüüd Ranno Bundseni Subarut roolinud noormehele oli see esmakordseks võistluseks kodust kaugemal. "Ta on andekas ja tubli poiss," põhjendas Bundsen auto laenamist. "Lihtsalt andsin talle autot ja "mees metsast" sai sellega väga hästi hakkama."

Ranno Bundsen ise tuli võitjaks piikrehvidega neljarattaveoliste autode klassis, kus teise koha saavutas Rainer Parik ja kolmas oli Aare Pukk.

Kui piikrehvidega 4WD autodel tegi kolme voorulise võistluse kaasa 10 meest, siis märgatavalt tihedam oli konkurents kaherattaveoliste arvestuses, kus pidi mõõtu võtma 30 sõitjat. Võiduni jõudis Madis Uibo, teine oli Rivo Vähi ning kolmas Romet Tsirna.

Kuigi lumevallide rammimist ning piruette tuli rajal ette publiku rõõmuks ohtralt, siis kõige kurvemalt lõppes võistlus Vahur Venele, kelle Volkswagen Golf esimeses sõidus katusele paiskus.

"Üldiselt jäid võistlejad rajaga rahule. Eks niipalju kui on võistlejaid – niipalju ka erinevaid rajasoovijaid. Tänavarehvide klassides tegime 2 vooru, kuna sõitjaid oli palju ja muidu oleks maru pikale veninud võistluspäev. Vabaklassi mehed said sõita 3 vooru. Päeva lõpetasime umbes kell 17. Seega tunnikese venis meie päev algul planeeritust pikemaks," rääkis Andrus Eiser.

"Rada oli seekord tehtud vastavalt võimalustele, mida Peipsi meile ette lükkas. Algul oli rada kiirem, kuid veelaigud olid sees ja nende vältimiseks tuli nii mõnigi sirge kurvilisemaks teha," lisas ta.

Üldse kõige kiiremini raja läbinud Ranno Bundsen märkis, et kõrged vallid ning kitsas rada tegi sõidu põnevaks. "Lumevallid olid kohati nii kõrged, et ette ei näinud," kommenteeris piigiklassis võiduni jõudnud valgalane.

Jõgevamaale läks aga esikoht tagarattaveoliste autode arvestusklassis. Parimaks osutus Kristo Kruus, kellele järgnesid Kaido Kruus ja Urmas Ploom.

Esirattaveoliste autode klassis osutus parimaks Lääne-Virumaa sõitja Jaak Palmisto, kes võitis sõidu napilt Võrumaa noormehe Rivo Vähi ees. Kolmas oli 2WD-E klassis Kalev Uibo.

"Nüüd hakkame tegelema Kallaste võistlusega ja loodame anda endast parima. Hea võistlus ei saa toimuda ilma heade võistlejateta, keda meil seekord oli kohal eriti palju. Suured tänud kõikidele võistlejatele mõistva suhtumise eest ja loodame, et kohtume taas Kallastel ja siis jällegi Mustvees!"