Kaspar Koitla ja Andres Ots Šoti ralli kiiruskatsel. Foto: ircseries.com

Kaspar Koitla saavutas IRC-sarjas kolmanda koha

Kris Meeke tulemus tühistati, Guy Wilks kuulutati võitjaks

Šotimaa teedel võidutsesid Kris Meeke ja Paul Nagle

Šotimaal peetud kontinentidevahelise rallivõistluse viimasel etapil saavutas Kaspar Koitla kaherattaveoliste autode arvestuses esikoha, kindlustades endale seeläbi hooaja kokkuvõttes sarjas kolmanda koha.

IRC-sarjas (Intercontinental Rally Challenge) saavutas 2WD autode arvestuses tänavu esikoha prantslane Denis Millet, kes kogus hooajal 49 punkti. Itaallane Manuel Villa saavutas 36 punktiga teise koha ning aasta kokkuvõttes kolmandaks tõusis viimasel etapil klassivõidu saavutanud Kaspar Koitla. Eestlane avas punktiarve Venemaa osavõistlusel, kui lisandusid esimesed 10 punkti. Šotimaalt teenis ta teist samapalju.

17 punktiga jäi neljandaks ungarlane Laszlo Vizin. Üldse sai selles arvestuses tänavu sarjapunkte 33 sõitjat.

IRC 2WD Cup tootjate arvestuses osutus edukaimaks Peugeot. Järgnesid Honda, Abarth ja Volkswagen.

Neljarattaveolistel autodel IRC-sarja võitu jahtinud meestest oli tänavu parim Kris Meeke. Britt teenis ainuüksi viie etapivõiduga kokku 50 punkti, ent kogus aasta jooksul 66 punkti seitsmekümnest võimalikust. Tšehh Jan Kopecky teisena sai kokku 49 ning belglane Freddy Loix kolmandana 37 punkti.

Võistkondlikult osutus parimaks Peugeot. Järgnesid Škoda, Ralliart, Abarth, Proton ning Honda.