Toomas Lõhmus
15. november 2009 20:44
Uperpall Arvi Antoni esituses. Foto: Triin Lõhmus

Raassilla rahvakrossiga lõppes Tarvastu karikasari

Tarvastu rahvakrossi karikavõistluste tänavuse hooaja viimane etapp sõideti sel pühapäeval. Kaasa tegi 1,1 kilomeetri pikkusel Raassilla krossirajal peetud võidusõidu kokku 36 osalejat.

Hommikul oli rada kohati jääs, ülejäänud päeva võrdlemisi porine.
Noorte ja juunioride sõidud peeti koos, samuti nagu ka esirattaveolistel autodel sõitnute ja seenioride sõidud.

Noorte klassis oli seekord 4 võistlejat. Ajasõidu võitis Janno Ligur (VAZ 2108) ning teisena sai parima aja kirja klassi kindel favoriit Tanel Tepandi (VAZ 2108). Finaalsõidu võitis Tanel Tepandi ning teisena ületas finišijoone Kert Peder (Mitsubishi Colt). Kolmandaks jäi Janno Ligur, kes kahjuks pidi finaalis katkestama. Neljas võistleja Rain Raugmäe (Honda Civic) tehnilistel põhjustel finaali ei jõunud.

Hooaja kokkuvõttes kuulus esikoht Tanel Tepandile, teise koha auhinna sai Kert Peder ning kolmas oli Rain Raugmäe.

Juunioride arvestuses oli rajal täpselt poodiumijagu võistlejaid. Ajasõidus pani oskused ja võistluskogemuse maksma Sander Palmiste (VW Golf), kes edestas lähemat konkurenti 6 sekundiga ning sõitis välja päeva parima aja. Sander Palmiste võitis ka finaalsõidu. Teisena finišeeris Raul Suurkask (VAZ 2107) ning kolmandana Arvi Anton (IZ 412). Kui varasemalt on Anton pidanud sõitma lähimatest konkurentidest tagapool, siis seekord pakkus ta tõsist konkurentsi kuni finaalsõiduni, mil tema juhitud IZ 412 katusele paiskus. Arvi Antonil oli võimalik sari võita, kuid seekord tuli hooaja üldarvestuses leppida teise kohaga. Juunioride klassis hooaja võitis Raul Suurkask. Kolmandat kohta välja ei antud, kuna karika tagamiseks pidi võistleja olema osalenud vähemalt kahel etapil - kahjuks aga kõik kes pretendeerisid kolmandale kohale, olid rajal käinud vaid korra.

Seenioritest oli võistlemas ainult Heino Tafenau (VAZ 2108). Heino Tafenau on ka tänavusel hooaja klassivõitja. Teise koha saavutas Hillar Pihl (VAZ 2107). Kolmanda koha hooaja karikat välja ei antud.

Esirattaveoliste autode arvestuses asus võistlustulle 6 võistlejat. Ajasõidu võitis Tanel Tepandi. Finaalsõidus pidi ta aga leppima teise kohaga, kuna nobedamaks osutus esikoha saavutanud Anti Peder (Mitsubishi Colt). Kolmandana finišeeris Aivo Lõhmus (VAZ 2108).

Hooaja kokkuvõttes saavutas võidu kolm esimest võistlust võitnud Kerro Kõva (VW Golf), kes küll viimasel võistlusel pidi katkestama finaalsõidus. Hooaja teine on Anti Peder ning Kolmas Ivo Ibrus (VW Golf). Nii nagu Kõva, pidi ka Ibrus finaalsõidus samal ringil sõidu tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Kõige põnevamat heitlust oli oodata tagarattaveoliste autode klassis, kus esikoha hooaja kokkuvõttes võis kindlustada veel seitse võistlejat. Kuna klassis oli registreerunuid 11, tuli pidada A-, B- ja C-finaal. Ajasõidu võitis Jaanus Priks (VAZ 2107), kes oli enne viimast võistlust viiendal kohal. A-finaali pääsesid ainult kuus võistlejat - üks võistleja, kellel võimalik hooaja võitjaks tulla, pidi sellest loobuma. Läbi poolfinaalide ning B- ja C-finaalide pääsesid otsustavasse sõitu vastavalt stardipositsioonidele Jaanus Priks, Andres Rohtla (VAZ 2105), Heimo Savi (VAZ 2105), Rein Suurkask (VAZ 2107), Janar Ressar (VAZ 2101) ja Hillar Pihl. Võitjaks tuli Jaanus Priks, kes on ka hooaja võitja. Teisena finišeeris Savi ning kolmandana Rohtla, kes on ka vastavalt positsioonidele aasta kokkuvõttes teine ja kolmas. Kuna kokkuvõttes oli Heimo Savil ja Andres Rohtlal sama palju punkte, tuli Savile kasuks üks esikoht.

Vabaklassis asus mõõtu võtma samuti 11 sõitjat. Ajasõidu võitis Tõnu Peek (Toyota Celica) 0,01 sekundiga Kevo Kärbi ees (VAZ 2101). Ka selles klassis tuli osalejate arvu tõttu läbi viia C-finaal. C-finaalist pääses 2 paremat edasi B-finaali. C-finaalis pidi startima 3 võistlejat, aga kuna Toomas Lõhmus (VAZ 2105) C-finaali ei ilmunud, tõsteti kaks paremat edasi B-finaali ning C-finaal jäeti ära.
Finaalsõidu võitis Tõnu Peek, kes on ühtlasi hooaja kokkuvõttes klassivõitja. Teisena finišeeris Üllar Palulill (VAZ 2108) ja kolmandana Gert Ilves (VAZ 2105). Hooaja kokkuvõttes kuulub aga teine koht Ilvesele ja kolmas Palulillele.

Superfinaali võitis Heimo Savi, teine oli Ragnar Ristisaar (VAZ 2103) ja kolmas Danel Raugmäe (VAZ 2106). Neljas võistleja, Üllar Palulill lõpetas Tarvastu rahvakrossi hooaja auto katusele keeramisega.