Peegel jõudis märjal betoonil esimese sprindivõiduni

Imre Karu esmakordselt ja võitjana poodiumil

Laupäeval toimub Läänemaal Addinol - Kiltsi rahvasprint

Kiltsis sõidetava rahvasprindi formaat erineb tavapärasest

Laupäeval, 17. oktoobril peeti Kiltsi lennuvälja territooriumil tavapärasest formaadist erinev rahvasprint. Addinol - Kiltsi rahvasprindi nime kandnud võistlusel tohtis lisaks juhile autos viibida ka kaardilugeja.

Koos kaardilugejaga eelistas 4 km pikkust võistlusrada läbida suurem osa jahedal ja kergelt vihmasel hommikul starti tulnud võistlejaist. Kui reeglina tohib rahvasprintidel autos lisaks viibida veel üks inimene vaid kuni 18-aastaste noorte arvestusklassis, siis seekord eelistas mitu noorteklassi sõitjat raja läbida just kergema autoga ehk ilma kaardilugejata.

Klassis J18 saavutas võidu Hondal sõitnud Sander Linnaks. Teise tulemuse sai kirja koos Imre Randmäega võistelnud Raido Rehepap ning kolmas oli Sander Kukk.

Võistlusklassis SU said konkurentidest jagu Imre Karu - Kaido Ivaste. Lada Samaral sõitnud meeste järel oli teine Marko Kukuškin autol VAZ 2107. Kolmanda kohaga lõpetasid sõidu selles klassis Moskvitšiga võistelnud Argo Nurs ja Allan Liister.

Kuni 1,6-liitrise mootoritöömahuga autode võistlusklassis edestasid konkurente Mitsubishil sõitnud Rain Pruul - Rein Tikka. Järgnesid Tanel Kasesalu - Miko-Ove Niinemäe ning kolmandana Ahto Vasar - Ander Uin.

Kõige tihedam oli konkurents klassis 1600+. Kaks sõiduvooru võitsid kindla eduga Marek Haiba - Marti Rillo, ent nende mittestartimine kolmandas voorus jättis võiduvõimaluse Enn Kasarile ja Meelis Voorole. Kokkuvõttes edestasidki Kasari - Vooro mõne sekundiga lähimaid rivaale ning kindlustasid endile kolmandas sõidus Addinol - Kiltsi rahvasprindi esikoha. Kolmanda kohaga lõpetasid võistluse selles masinaklassis Henno Kivirand - Priit Valdek.

Kuigi naistele sel võistlusel eraldi võistlusklassi ei olnud, autasustati neist kolme paremat diplomiga. Klassis 1600+ võistelnud naiste paremusjärjestus: esimene Liis Küttis, teine Sirje Potisepp, kolmas Tiina Ehrbach.

Klassis 2WD sport saavutas võidu Volkswagen Golfil sõitnud Enar-Klaus Kunman. Teine oli Tarvo Mardiste ning kolmas koos Urmas Künstleriga sõitnud Sander Siniorg.

Oodatult kõige kiiremini läbisid võistlustrassi neljarattaveolised autod. Esikoha saavutasid Kristjan Peegel - Delvis Tõkke. Neile järgnesid Helmet Palm - Manivald Kasepõld ning kolmandana Raik-Karl Aarma - Taavi Silt.

Autospordiajakirja rally.ee, MTÜ Rapla Kardirada ja MTÜ Igaühe Terviseklubi poolt ühiselt korraldatud sprindivõistlust toetasid auhindadega Addinol, T-Puhtax, Lauren Grupp ja Autoleht. Kõiki võistlejaid kostitas energiajoogiga RedBull. Abikäe sõidu edukaks korraldamiseks ulatasid Cramo, Lääne Sanservice, Hardwick ja Auhinnapood.

Võistluse organisaatorid tänavad Addinol - Kiltsi rahvasprindil osalenuid ja publikut autospordisõbrale kohase viisaka käitumise eest.