02. august 2009 7:13
Läänemaa meistrisarja võitja Helmet Palm Mitsubishil. Foto: Taavi Liivo

Harrastajad kihutasid võidu meretagusel võistlusel

1. augustil korraldasid mittetulundusühingud Kiired ja Õlised Selts ning A.L.M.A. Racing Hiiumaal Käinas rahvasprindi. Võistlusel osales seitsmes arvestusklassis kokku 64 sõitjat.

Väga kindla võidu saavutas neljarattaveoliste autode arvestusklassis Henri Raide. Varemgi mõnel võistlusel rivaalidest jagu saanud mehe järel lõpetas võistluse teise kohaga Kaupo Plakso, kes läbis võistlusraja sama Mitsubishi Lanceriga, millega sõitis konkurent. Kolmanda tulemuse sai kirja Subaru Imprezal sõitnud Aare Pukk.

Klassis 2WD-S pääsesid poodiumile Gert Aasmäe, Enn Sups ja Marek Haiba. Klassis 2WD-V saavutas etapivõidu Kristjan Sinik, edestades napilt Kert Kärbot. Kolmas oli kuni 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode arvestusklassis Jalar Sildnik.

20 osavõtjaga Moskvitš-tüüpi autode masinaklassis edestas konkurente kõigis voorudes Marko Kukuškin. Marko Eespakk oli kokkuvõttes teine ning hiidlane Rain Pruul kolmas.

Viiest omavahel mõõtu võtnud kuni 18-aastasest noorest osutus parimaks kohalik noormees Raido Rehepap. Kuigi avavoor Kärdla poisil ebaõnnestus, võitis ta eakaaslaste ees mõlemad järgmised sõidud ning kindlustas etapivõidu. Talle järgnesid Oliver Vilms ja Tony Võsur.

Naistest osutus parimaks Nissanil võistelnud Sirje Potisepp. Kaherattaveoliste sportautode arvestuses läbis võistlustrassi ainsana Volkswagen Golfil sõitnud Janis Kajo.

Ühtlasi selgusid Hiiumaa sprindi lõppedes tänavuse Läänemaa meistrisarja parimad. 4WD klassis osutus võitjaks Helmet Palm, kel äsjasel etapil tuli leppida neljanda kohaga. Klassis 2WD-S võitis sarja Raik-Karl Aarma ja klassis 2WD-V Tõnis Krass. Moskvich Liiga võistlejaist omistati meistritiitel Marko Kukuškinile, kes võitis hooajal kavas olnud kaheksast etapist kuus. Naistest kogus Läänemaa meistrivõistlustel enim punkte Sirje Potisepp.

Klassides J18 ning 2WD sport, kus punktiarvestusse kuulus kaheksast etapist seitse, osutusid võitjaiks vastavalt Raido Rehepap ning Jaak Palmisto.