Mitmenda koha saavutab Ott Tänak MM-sarjas hooaja kokkuvõttes?

Rando Aav
27. juuli 2009 10:36
Seitsme etapiga kogus Ollino 115 punkti ehk 40 punkti konkurendist enam. Foto: Pille Russi

Priit Ollino kindlustas Laitse sprindil meistritiitli

Eesti rallisprindi meistrisarjas kindlustas kaherattaveoliste ralliautode klassis tänavu meistritiitli Priit Ollino, kes pidas läbi hooaja tihedat duelli mullu Eesti meistriks tulnud Kaspar Koitlaga.

Laitse rallisprindil startisid Priit Ollino ja Kaspar Koitla paarisrajal kõrvuti kõigis kolmes sõidus. Avavooru võitis Renault Cliol sõitnud Ollino, järgmisel katsel oli 2,2 km pikkusel rajal nobedaim Hondat roolinud konkurent.

"Esimese võitsin mina 1,5 sekundiga, teise tema 1,5 sekundiga. Viimane sõit oli otsustav. Närv oli päris kõva sees," rääkis Priit Ollino, kes sai konkurendist otsustavas sõidus jagu ning kindlustas endale klassivõiduga ka enne meistrisarja viimast etappi meistritiitli. "Teine koht oleks olnud nagunii käes, läksin riskides võidupeale välja," sõnas ta.

Võidu võti äsjasel etapil oli tema sõnul aga suuresti kindel sõit: "Slikiga kruusal sõites peab sõitma kindlalt sõidujäljes, kuna vastasel korral on kaotus suur. Sai tehtud hea rehvivalik ja sõit sujus ilma suuremate vigadeta," selgitas uusi Avoni võistlusrehve kasutanud Ollino.

Hiljuti 22-aastaseks saanud tallinlane, kes sprindisarjas meistritiitlini jõudnud ka 2004. aastal noorteklassis, pidas tänavust hooaega õnnestunuks. "Hooaeg on kulgenud siiamaani väga hästi. Kiirus on võrreldes eelmise aastaga tõusnud," lausus ta.