27. juuni 2009 23:52
29-aasta vanuse Saabi tõid starti Valdo Urb ja Kristi Matiisen. Foto: Hjalmar Mandel

Harrastajad kihutasid võidu Põlva rahvarallil

Maila Vaherile rahvarallilt esimene klassivõit

Arsi Tupits jõudis Põlvas esmakordselt poodiumile

Autospordiajakirja rally.ee rahvaralli KV punktiseis pärast 2009. a 4. etappi

Laupäeval, 27. juunil jätkusid rahvaralli karikavõistlused neljanda etapiga Põlvamaa teedel. Suhteliselt kiiretel kruusakatsetel peetud võidusõidul osales kuues arvestusklassis kokku 87 ekipaaži.

Üldarvestuses ja 4WD klassis saavutasid esikoha Arsi Tupits - Kaarel Sangernebo (Mitsubishi Lancer Evo 5), kes võitsid kaheksast kavas olnud katsest kolm.

4WD klassi teine koht kuulus võistluspaarile Rain Rannala - Simmo Nestor (Mitsubishi Lancer Evo 5). Kolmanda kohaga lõpetasid sõidu Helmet Palm - Manivald Kasepõld (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes sarnaselt neid edestanud konkurentidele võitsid kaks katset, sealhulgas ühe kahest täpsuslõigust.

Esimesel täpsuslõigul ehk neljandal katsel olid parimad Moskvitši-sõitjad Marko Kukuškin - Elimar Kibus (IŽ 412) ning nende rivaalid Ott Nootre - Kristo Paumets (AZLK 2140).

Kolme hulka sõitsid end Moskvich Liiga arvestuses aga hoopis Argo Kuutok - Krister Aasa (AZLK 2140), Tarmo Kikkatalo - Urmas Reigo (IŽ 412) ning Tarmo Remmet - Tarvo Remmet (AZLK 2140).

Klassis 2WD-S pääsesid poodiumile Gert Aasmäe - Aivar Tammsaar (BMW M3), Toomas Vask - Andrus Toom (BMW 325i) ja Marek Haiba - Marti Rillo (BMW 325i).

2WD-V klassis osutusid parimaiks Rivo Vähi - Sander Tiisler (Honda Civic), kellele vaid 1,4 sekundiga kaotasid Kristjan Sinik - Martti Meetua (Honda Civic CRX). Kolmanda tulemuse said kirja Jaan Kask - Madis Särekanno (Nissan Sunny).

Kun 18-aastaste noorte omavahelises mõõduvõtus tuli ekipaažil Mirko Kaunis - Marko Kaunis (Honda Civic) leppida veelgi väiksema kaotusele klassivõitjaile. Tony Võsur - Margus Laanep (Honda Civic) edestasid neid kokkuvõttes 0,4 sekundiga. Kolmanda koha karikad teenisid Jaanis Tull - Marek Laur (VW Golf).

Maila Vaher - Karita Kivi (Nissan Sunny GTi) võtsid võidu naisteklassis. Neile järgnesid Sirje Potisepp - Silver Kütt (Nissan Sunny GTi) ja Kristin Kutser - Kristjan Kutser (Honda Civic).

Põlva rahvaralli lõpetas 78 võistluspaari.