25. mai 2009 0:27

Jõhvi rahvasprindil saavutas esikoha Aare Pukk

Pühapäeval peetud Jõhvi rahvasprindil saavutas esikoha Aare Pukk, kellele see oli tänavu teiseks etapivõiduks rahvasprindi karikasarjas. Kõige lühema ajaga läbis sprindikatse sarja liider Helmet Palm.

Neljarattaveolisel autol tegi Jõhvi rahvasprindi kaasa seitse võistlejat. Edukaimaks osutus Subaru Imprezal võistelnud Aare Pukk, kes kindlustas etapivõidu kahe esimese vooruga. Kolmandas voorus, mil klassivõitja enam rajale ei läinud, osutus kiireimaks Helmet Palm. Mitsubishi Lanceril kihutanud Raplamaa mees teenis sellega teise koha eest saadud 16 punktile lisaks boonuspunkti ning juhib viie etapi kokkuvõttes sprindisarja 71 punktiga.

Jõhvi rahvasprindi kolmanda kohaga lõpetanud Kulno Kägu on kogunud 51 punkti ning ta hoiab rahvasprindi karikasarjas teist kohta.

Tänavu kaks etappi võitnud Aare Pukk on äsja teenitud 20 punktiga alles üheksandal kohal, kuna Pärnumaal peetud etapilt, mille ta samuti võitis, osavõtjate vähesuse tõttu karikasarja punkte ei antud.

Äsja jäid punktidest taas ilma 2WD sport klassi sõitjad, keda käis rajal vaid kolm. Klassivõiduni jõudis saarlane Kaino Traumann, kellele järgnesid Tarmo Tiits ja Indrek Irs.

Naisi oli võistlustules samuti kolm, ent vastavalt rahvasprindi karikasarja üldjuhendile see ongi minimaalne võistlejate hulk punktiarvestuse saamiseks. Võidupunktid noppis Nissan Sunnyl sõitnud Sirje Potisepp Inger Tuuri ja Annela Rohejärve ees.

Liidrina on Potisepp kogunud 58 punkti. Temale järgnevad Liis Küttis 37 ning Inger Tuur 16 punktiga.

Moskvich Liiga arvestuses saavutas esikoha Marko Eespakk. Teise tulemuse sai kirja Rain Pruul, kolmas oli Marko Kukuškin. Samad mehed on läbi hooaja kogunud ka kõigist konkurentidest enam sarjapunkte - Eespakk vastavalt 72, Kukuškin 68 ning Pruul 52.

Kuni 1600 ccm mootoriga autode klassis 2WD-V alistas konkurendid Kohtla-Järve harrastussportlane Jalar Sildnik Volkswagen Golfil. Kolme hulka sõitsid end veel Püssi võistleja Kert Kärbo ning Raasiku noormees Kristjan Sinik.

Esimesena jäi pjedestaalikohalt välja eelmise etapi võitnud Kristjan Kask. Seni sõidetud osavõistluste järel on sarja liider Sinik 49 punktiga. Talle järgnevad Kristjan Kask 44, Raivo Sarv 41 ning Jalar Sildnik 37 punktiga.

Kõige osavõtjaterohkem oli 2WD-S arvestusklass, kus tegi sõidu kaasa 21 sõitjat. Poodiumikohad esimesest kolmandani jagasid omavahel BMW-tüüpi autot roolinud Gert Aasmäe, Toomas Vask ning Andrus Toom.

Punktitabelis püsib endiselt parimal positsioonil Raik-Karl Aarma, kes äsjaselt etapilt juurde teenitud 6 punktiga on kokku saanud 69 punkti. Toomas Vask on kogunud 62 ja Andrus Toom kolmandana 57 punkti. 57 punkti on kirjas ka Hanno Raiendil.

Lisaks täiskasvanuile osalesid Jõhvi sprindil eraldi masinaklassis ka kuni 18-aastased noored. Parimaks osutus Oliver Vilms, teine oli Mirko Kaunis ja kolmas Gleb Bogdanov.

"Korraldajate poolelt vaadates saab Jõhvi rahvasprindi lugeda kordaläinuks. Võistlus sujus kavandatud ajagraafikus. Osalejatelt ka nurinat kuulda ei olnud," kommenteeris võistluse korraldusmeeskonna liige Heiki Luts. "Erilised tänud eelkõige osalejatele! Rõõmustab, et on veel huvilisi ja et kõik eelregistreerunud kohale tulid."

Võistlusrada oli Lutsu sõnul seekord kiirem ja tehnilisem, kuid suuremaid äpardusi rajal ei olnud. "Põnevust tekitas muidugi Kooli tänaval värskelt pinnatud asfalt," lisas ta.

Rahvasprindi karikasarja järgmine etapp toimub eeldatavasti 13. juunil Harjumaal Jaanimäe ringil.