Kliki siia Kliki siia
Kas pooldad monorehvi nõuet Eesti autoralli meistrisarjas?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
rally.ee
25. veebruar 2009 15:03
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
2008. aastal peeti Rapla kardirajal rallikrossi demosõit. Foto: Rando Aav

Rapla kardirajal toimub esmakordselt krossivõistlus

 Loe lisaks
Autospordiajakiri tähistab sünnipäeva Säästusprindiga

1. märtsil sõidetakse Rapla kardirajal esmakordselt rahvakrossi. Ridakülas asuval võistlusrajal ei ole varem läbi viidud ei auto- ega rallikrossivõistlust, kuid mullu oktoobris toimus seal demosõit.

Rahvakross on ala, kus võistlussõidud peetakse analoogselt ralli- või autokrossile. Korraga läheb rajale mitu autot ning paremad selgitatakse välja läbi eel- ja finaalsõitude.

Seni on nn rahvakrossi võistlusi suures osas peetud "illegaalselt", ent tänavu on Eesti Autospordi Liit kehtestanud niisuguste sõitude läbiviimiseks kindla reeglistiku ning autodele tehnilised tingimused. Samuti peavad autospordi katusorganisatsioonis registreeritud rahvakrossi võistlustel osalejad omama kas litsentsi või 400 krooni maksvat võistlejakaarti.

"Palju on räägitud nn külakrossidest või põllukrossidest Eesti erinevais paigus. See teema on tõstatatud mitmel varasemal aastal. Ikkagi on õhku jäänud küsimus selliste ürituste korraldamise seaduslikkusest. Kuna ühisstartide puhul on tegemist kontaktse ja küllaltki ohtliku asjaga, siis peeti oluliseks selle valdkonna reguleerimist. Ohutuse osas tehti mõningaid järeleandmisi, nende eelduseks on väiksemad kiirused. Tänaseks on Eesti Rallikrossi Komitee valmis saanud dokumentidega, mis lubavad taolisi üritusi korraldada täiesti legaalselt ja mingeid probleeme kartmata, nii korraldajate kui osalejate poolelt," rääkis komitee liige Hillar Kalam.

Kuivõrd Rapla kardirajal varem krossi sõidetud ei ole, annab rally.ee autospordiajakiri oma 6ndal sünnipäeval huvilistele võimaluse just seal huvilistel "käsi valgeks saada". Võistlus peetakse kahes masinaklassis - eraldi arvestuses saavad võistelda kuni 18-aastased noored ning omaette klassis kaherattaveolistel autodel sõitvad täiskasvanud.

Starti lubatakse kõiki ralliks, krossiks või ringrajasõiduks kohandatud spetsiaalautosid, samuti rahvakrossi tehnilistele tingimustele vastavaid võistlusautosid.

Rahvakrossi võistlussõitudega alustatakse orienteeruvalt kell 14, kui on lõppenud samas toimuv rahvasprint.

Võistluse info:
www.rally.ee/?a=a018&b=3783
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
24.11.2024
50 aastat: Tehumardi ralli juubeliüritus (0)
16.11.2024
Hiiumaa rahvaralli (0)
05.11.2024
Kehala rahvaralli 19.10.24 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
25.03.2025 20:24
Rahvakrossi EKV IV ja Raassilla Karika I etapp 202 (0)
23.02.2025 12:33
Otep�� Talveralli 2025 (1)
17.02.2025 10:16
Rally Sarma 2025 (1)
29.01.2025 15:43
2025 Monte Carlo Rally (0)
13.01.2025 22:46
Rally Aluksne 2025 video (3)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia