25. jaanuar 2009 7:59
Helmet Palm autol Mitsubishi Lancer Evo 8. Foto: Pille Russi

Palm võitis Simuna rahvasprindi veenva eduga

Laupäevane sprint Simunas peetakse jääl ja lumel

24. jaanuaril Lääne-Virumaal peetud Simuna rahvasprindil osales seitsmes võistlusklassis kokku 33 võistlejat. Parima tulemuse sai kirja neljarattaveolisel autol võistelnud Helmet Palm.

Neljarattaveoliste autode arvestuses oli võistlemas kolm meest. Favoriidina läks rajale Helmet Palm, kes ainsana läbis võistlustrassi alla nelja minuti. Raplamaa võistleja võitis kolm vooru ning kindlustas sellega võidu.

Teise kohaga sõidu lõpetanud Rain Rannala märkis, et Palmile sel korral vastaseid polnud: "Kahju, et 4WD klassis nii vähe osavõtjaid oli. Helmet Palm pidi üksinda võidu sõitma, sest mina ja Kaido Saul pigem kulgesime kui võistlesime."

Rannala lisas, et võistlusrada oli hea: "Hea oli, aga kahjuks natuke libe tavarehvi jaoks. Sellised need jäärajad üldiselt on, kuid piigiga oleks olnud super."

Kaherattaveolistel sportautodel tegi Simuna rahvasprindi kaasa kaks sõitjat. Kolmest voorust kaks võitis Jaak Palmisto, kellele kuulus kokkuvõttes ka klassivõit Enar-Klaus Kunmani ees.

Kolme naise omavahelise mõõduvõtu võitis Erika Teffo. Ford Pumal sõitnud Ida-Virumaa võistleja oli parim avavoorus ning kolmandas sõidus. Teise tulemuse sai kirja Sirje Potisepp. Kolmas oli Liis Küttis.

Kõige konkurentsitihedam oli võistlusklass 2WD-B, kus osales 10 sõitjat. Võidu saavutas Volkswagen Golfil sõitnud Raik-Karl Aarma, kes võitis üle 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode arvestuses kõik kolm vooru. Teine oli Marek Haiba ja kolmas Ago Onton.

Klassis 2WD-A, kus osales viis võistlejat, jõudsid esikolmikusse Marti Rillo, Tõnis Krass ning Heiki Kull.

Viis sõitjat oli osalemas ka noorte ning Moskvitšide klassis. Kuni 18-aastaste noorte arvestuses edestas konkurente Kaspar Kasari. Teisena pääses poodiumile Raimo Lilleorg, kolmas oli Hendrik Kull.

Moskvitši-meeste omavahelises lahingu osutus parimaks kõigis voorudes nobedaim olnud Hando Leichter. Teise tulemusega lõpetas sõidu Ahto Moor, olles stabiilselt kiirem kolmandaks platseerunud Alar Hermansonist.