06. jaanuar 2009 1:03

Carlos Sainz hoiab Dakari maratonrallil liidrikohta

Dakari ralli teisel kiiruskatsel kerkis liidrikohale Volkswagenil võistlev Carlos Sainz. Kolmandal päeval jäi hispaanlase edu teist kohta hoidva Nasser saleh Al Attiyah'i ees kolmele minutile ja 40 sekundile.

Buenos Airesest alanud Dakari ralli avakatse võitsid Nasser saleh Al Attiyah - Tina Thörner, kuid juba teisel 237 km pikkusel katsel möödusid neist Carlos Sainz ja Michel Perin. Kolmanda katse võitsid taas BMW-l sõitvad Al Attiyah - Thörner, läbides 551 km pikkuse lõigu konkurentidest 35 sekundi võrra nobedamalt. Carlos Sainzi teisel päeval kättevõidetud edu kahanes Al Attiyah'i ees kolmele minutile ja 40 sekundile.

Edumaa konkurentide ees Sainzile endale üllatusena ei tulnud - kolmel korral autoralli MM-võistluste etapi Argentinas võitnud "El Matador" märkis, et tunneb end sealsetel teedel kindlalt ning tal on paljude rivaalidega võrreldes üks trump. "Jah, üks eelis tõepoolest on - ma räägin hispaania keelt," lausus Volkswagen Race Touareg 2 ralliautoga võistlev 46-aastane Carlos Sainz.

Veoautode klassis kerkisid parimale positsioonile Gerard De Rooy, Tom Colsoul ja Marcel van Melis. Kohad teisest neljandani kuulusid kolme katse järel Kamazidel võistlevaile venelastele. Ginafil sõivaile favoriitidele kaotasid Firdaus Kabirov, Aidar Beljajev ning Andrei Mokejev neist parimatena üle seitsme ja poole minuti.

Mootorrataste arvestusklassis on endiselt parimal kohal hispaanlane Marc Coma ning quadracerite klassis hoiab jätkuvalt liidripositsiooni prantslane Christophe Declerck.