Rauam katkestas, kuid jätkab pühapäeval sõitu

Rauam Jaapani rallil PWRC-arvestuses 11. kohal

Rauam vahendab Jaapanist värskeid rallimuljeid

Dani Sordo Jaapani MM-ralli testikatsel kiireim

Autoralli MM-sarja eelviimase etapi Jaapanis võitis Fordil võistelnud soomlane Mikko Hirvonen, kuid maailmameistritiitli kindlustas taas Citroeni roolinud prantslane Sebastien Loeb.

Jaapani MM-ralli viimast võistluspäeva liidrina alustanud Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen võitsid üheksast kiiruskatsest kolm ning edestasid teist Fordi rallipaari Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila 31 sekundiga. Sebastien Loeb - Daniel Elena kaotasid kolmanda päevaga võitjaile enam kui poolteist minutit, kuid sellest piisas kolmanda koha säilitamiseks.

Seejuures ei jäänud Citroenil sõitval prantslasel palju puudu katastroofist, sest viimasel katsel tegi ta rajal pirueti. "Tegin spinni mõnisada meetrit enne finišit," rääkis Sebastien Loeb. "See juhtus sirgel teel! Ma sõitsin umbes 50 kilomeetrit tunnis ja põmm - see lihtsalt juhtus."

Kokkuvõttes kindlustas Loeb enne hooaja viimast etappi oma rallikarjääri jooksul viienda järjestikuse MM-tiitli. Tal on koos 112 punkti Hirvoneni 102 vastu. Kuigi soomlane võib Walesi ralliga jõuda võrdsele punktisummale, siis etapivõite on Loebil rohkem.

Kolmandat kohta hoiab 59 punktiga Loebi hispaanlasest tiimikaaslane Daniel Sordo. Järgnevad Jari-Matti Latvala ja Christopher Atkinson 50 ning Petter Solberg 41 punktiga.